UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Популюс & Традиції Гаманець американського професора
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Гаманець американського професора

Американська асоціація університетських професорів \American Association of University Professors дійшла висновку, що у 2006-2007 роки зарплати викладачів Вузів США зростали найшвидшими, за останні п'ять років, темпами. У середньому, оклади виросли на 3.8%. Проте зростання добробуту працівників Вузів відбувалося нерівномірно і залежало від багатьох чинників. Наприклад, тренери заробляли набагато більше, ніж професори.

Зокрема, в кращому стані опинилися викладачі громадських університетів і коледжів - працівники приватних і спонсорованих релігійними структурами учбових закладів заробили менше. У свою чергу, зарплати президентів (ректорів) коледжів та університетів збільшилися на 35%, в той час, як зарплати викладачів середньої ланки - лише на 5%.

Ще один забавний парадокс. В 2006 році п'ять з 853 керівників американських вузів заробили більше $1 млн., ще 112 - більше $500 тис. (в середньому, $416.7 тис.). У тому ж році розміри зарплат професорів коливалися від $63 тис. до $136.3 тис. (в середньому, $101.7 тис.). У той же час середня зарплата тренерів спортивних команд університетів і коледжів перевищує $1 млн. Отже, тренер, наприклад, футбольної університетської команди першого дивізіону, в 9.4 рази цінніший ніж професор математики. В Університеті Оклахоми\University of Oklahoma тренер футбольної команди одержує в 11 разів більше, ніж президент цього університету.

Рівень зарплат професора залежить від предмету, який він викладає. Зарплата професора англійської мови і літератури була взята як базис для оцінки (тобто, склала 100%). Зарплата професора юриспруденції в 2006 році склала 154% (у порівнянні з 100% професора англійської), бізнес-адміністрування - 146.7%, економіки - 132%, професора, що викладає комп'ютерні дисципліни - 127.5%, мистецтва - 124%. Менше фахівців з англійської заробляли тільки професори, що займаються викладанням іноземних мов і літератури, а також фахівці у сфері комунікацій.

Висока оплата професорів з бізнес-дісцпілін частково пояснюється вищою вартістю їх знань. За даними газети Wall-Street Journal, у 2006 році середньостатистичний керівник компанії (для позначення першої особи компанії, не власника, але її керівника, у США використовується термін СEO - Chief Executive Manager\Головний Керуючий Менеджер), що у 99% випадків має бізнес-освіту, заробив $6.54 млн. Причому зарплати CEO ростуть набагато швидше, ніж заробітчанство інших працівників. В 2006 році їх дохід збільшився на 10.6%, у порівнянні з 2005 роком, що в три рази більше, ніж зростання доходів середньостатистичного співробітника американської компанії.

За даними дослідницьких центрів Інституту політичних досліджень\Institute for Policy Studies і Центру корпоративної політики\Center for Corporate Policy, найвищу зарплату в 2006 році отримував глава фінансової компанії Goldman Sachs - $54.81 млн. Цікаво, що у багатьох випадках зарплата топ-менеджера мало залежить від результатів, які показуються керованою ним фірмою.

Джерело: washprofile.org, 19 квітня 2007

Висловити думку у Форумі