UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Populus & Tradition Неграмотність перемогла революцію
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

Неграмотність перемогла революцію

Революційні зміни, які пережили засоби масової інформації США за останні десятиліття (наприклад, в 1980-і роки з'явилися кабельні телеканали, в 1990-і - ІНТЕРНЕТ-ЗМІ, в 2000-і - супутникові радіостанції і т.д.), мало вплинули на рівень політичної підкованості американців. Рівень знань жителів США про зовнішню і внутрішню політику практично не зазнав змін у порівнянні з кінцем 1980-х років. Цей висновок зробила компанія Pew Research Center, яка проекзаменувала американців, повідомляє Washington ProFile.

В ході "іспиту" 1.5 тис. жителям США пропонувалося відповісти на 26 питань. Тільки 10% опитаних відповіли на 20 питань і більше. В 1989 році 74% жителів США змогли точно назвати ім'я віце-президента країни (ним тоді був Ден Квейл\Dan Quayle), ім'я нинішнього віце-президента Діка Чейні\Dick Cheney (якого фахівці вважають найвпливовішим "віце" за всю історію країни) знають лише 69% опитаних. З іншої сторони, більше американців виявилися здатними назвати ім'я глави Верховного Суду\Supreme Court і розповісти про розстановку сил у Конгресі\US Congress. Ще один забавний приклад: в 1989 році 47% жителів США були здатні назвати ім'я радянського лідера (ним тоді був Михайло Горбачьов) - нинішнього президента Росії знають 36% опитаних.

Політична письменність американців визначається багатьма чинниками. Не стало сюрпризом те, що чим вищий рівень освіти і достатку, тим краще людина орієнтується у сфері політики, економіки, міжнародних відносин та ін. Проте і тут є парадокси: за останні 20 років рівень освіченості американців істотно зріс (тобто, нині велика частина населення має вищу освіту), проте це не відобразилося на ступені інформованості. Чоловіки, переважно, більш підковані, ніж жінки, літні люди знають більше, ніж молоді, а білі - більше, ніж чорношкірі.

Рівень знань також залежить від типів ЗМІ, з яких американців вважають за краще черпати інформацію такого роду. Зокрема, найосвіченіші в політичному значенні жителі США вважають за краще дивитися випуски світових новин і відповідні шоу на ТБ, читають основні газети он-лайн і слухають політичні програми на радіо. Найменш освічені віддають перевагу локальним новинам на ТБ та читання блогів. Забавно також, що політичні пристрасті американців не впливають на рівень їх політичної письменності. Решта висновків дослідження: ті люди, які цікавляться політикою, переважно, більше знають і про поп-культуру. Політично підковані люди є активнішими і свідомішими громадянами: вони вважають, що рішення, які приймаються федеральними властями, напряму торкаються їх життя і тому частіше беруть участь у виборах.

Нині більшість (71%) американців вважає за краще одержувати політичну і економічну інформацію з новин, що випускаються в ефір місцевими телекомпаніями. На другому місці - місцеві щоденні газети (54%), на третьому - вечірні новини загальноамериканських кабельних телеканалів (на зразок Fox, CNN, NBC та ін.). 28% віддають перевагу радіо, 25% - інтернет-порталам (на зразок Google і Yahoo), 23% - журналам.

Джерело: washprofile.org, 19 квітня 2007

Висловити думку у Форумі