UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Популюс & Традиції Демографічний прогноз
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Демографічний прогноз

Протягом наступних 43-х років населення Землі збільшиться на 2.5 млрд. чоловік (з 6.7 млрд. в 2007 році до 9.2 млрд. в 2050-му). Однак більшість пострадянських держав понесуть серйозні демографічні втрати. Такі висновки зробив Відділ Народонаселення ООН, що опублікував особливу доповідь.

За вказаний же період часу чисельність населення Росії скоротиться з 140 млн. до 108 млн. чоловік.

Печальна перспектива чекає Україну, де людей помирає вдвічі більше ніж народжується. За прогнозом, зробленим Інститутом демографії і соціальних досліджень Національної академії наук, населення України, що на 1992 рік за кількістю (52.2 млн.) посідало шосте місце у Європі, до 2050 р. скоротиться, з його теперішньої кількості 46,6 млн., до 35 млн. чоловік.

Основна причина - висока смертність, викликана в першу чергу наслідками епідемії ВІЧ\СНІД, і низька народжуваність. Скорочення чисельності населення в найближчі чотири десятиліття спостерігатиметься і в інших країнах, зокрема в Німеччині, Італії, Японії, Південній Кореї.

У доповіді також указується, що в світі спостерігаються демографічні зміни, викликані переходом від періоду високої смертності і народжуваності до періоду низької смертності і низької народжуваності. Відмічені три етапи подібних перетворень. Перший звичайно починається із зниження дитячої смертності. Внаслідок цього швидшають темпи зростання чисельності населення і частки дітей в його складі, що веде до його омолоджування. На другому етапі народжуваність починає знижуватися і збільшується частка дорослого населення і літніх людей. На третьому етапі, в результаті довготривалого зниження і народжуваності, і смертності збільшується тільки частка літніх людей. Третього етапу досягли країни Європи і Японія. У індустріально розвинених країнах число осіб у віці старше 60-ти років за півстоліттям більш ніж подвоїться і зросте з 245 млн. чоловік в 2005 році до майже 406 млн. в 2050 році. У глобальному масштабі чисельність людей старше 60 років до 2050 року потроїться (до 2 млрд.).

У період з 2005 по 2050 рік половина всього населення планети проживатиме у восьми густонаселених країнах світу - Індії, Нігерії, Пакистані, Конго, Ефіопії, США, Бангладеш і Китаї. У цих державах збережеться тенденція високого приросту населення. Найближчими роками наймолодшими на планеті будуть європейці, наймолодшими - жителі Афганістану, Конго, Анголи, Бурунді, Ліберії, Нігера і Уганди.

Джерело: Washington ProFileНаселення України, 16 березня 2007

Висловити думку у Форумі

Cпоріднені публікації:

Інші публікації рубрики "Hominum"

Читайте рубрику "Порівняння"