UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Популюс & Традиції Статистика американського неробства
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Статистика американського неробства

Розрив між добре освіченими висококласними фахівцями і малоосвіченими низькокваліфікованими працівниками зростає. Останні (тобто, бідні) відпочивають більше, ніж перші (тобто, багаті).

Цей висновок зробили Марк Аґвайр\Mark Aguiar, старший економіст Федерального Резервного Банку Бостону\Federal Reserve Bank of Boston і Ерік Гарст\Erik Hurst, професор Чикагського університету\Graduate Business School of the University of Chicago, що опублікували статтю в бюлетені Working Papers.

В 1965 році у США час відпочинку був більш-менш рівномірно розподілено серед усіх соціальних груп населення. Тобто, люди одного віку і статі, що проживають в приблизно рівних за розмірами сім'ях, відпочивали однаково - незалежно від рівня свого доходу. Проте в 1970-і роки були відмічені два паралельні процеси: з одного боку, час відпочинку почав рости, так само, як і дохід населення, з іншого - найбільше від цього виграли малозабезпечені люди.

У 1965 році середньостатистичний американець витрачав 42 години в тиждень на роботу (на заводі або в офісі). Якщо приплюсувати сюди час, який він витрачав на дорогу, їжу, перекури, корпоративні вечірки та ін., то він досягне 51 години. В 2003 році пропорції змінилися: американець придбав 36 годин "чистої" роботи і 40 "брудної", з урахуванням різних перерв. При цьому кардинально змінилося "наповнення" вільного часу, що утворився, - працюючі американці дістали можливість бігати по магазинах, дивитися ТБ, читати газети, подорожувати по Інтернету та ін. У результаті, за підрахунками Аґвайра і Гарста, сучасний працюючий американець щодня одержує 6-8 додаткових часів відпочинку на тиждень, що рівноцінно 9-ти тижням відпустки на рік.

Жінки в цьому ділі досягло успіху менше. В 1965 році вони працювали 17 годин на тиждень, в 2003 році - 24 (з урахуванням перерв та поїздок, відповідно, 20 і 26). Проте вони стали витрачати набагато менше часу на домашні справи - з 35 годин на тиждень в 1965 році до 22-х. Отже, вони одержують "прибуток" у розмірі 4-6 вільних годин на тиждень, що складає 5 відпускних тижнів у рік.

Частково ці зміни обумовлені демографічними змінами. Середньостатистичний американець нині старший за середньостатистичного жителя США зразка 1965 року, у нього також менше дітей. Проте навіть абсолютно ідентичні представники американського суспільства двох епох розрізняються за розмірами вільного часу - наші сучасники мають в своєму розпорядженні на 4-8 годин більше (7 тижнів відпустки), ніж їх попередники.

Більш всього відпочинку одержали у своє розпорядження люди, які мають найменші рівні доходу і, отже, такі, що мають погану освіту. Менше всього - освічені і заможніші американці. Інше спостереження: самотні люди мають набагато більше вільного часу, ніж сімейні (це вірно і для чоловіків, і для жінок).

Джерело: washprofile.org, 16 березня 2007

Висловити думку у Форумі