UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Populus & Tradition 2% населення світу володіє половиною світових ресурсів
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

2% населення світу володіє половиною світових ресурсів

Двом відсоткам дорослих світу належить більше половини світових багатств, включаючи власність і фінансові рахунки. Такі результати дослідження, проведеного ООН. Розподіл багатств ще нерівномірніший, ніж розподіл доходу в світі.

Карикатура з сайту oglyadach.com «Багатство дуже сконцентроване в Північній Америці, Європі й багатих країнах Тихоокеанської Азії. Жителі цих країн спільно володіють майже 90% всіх світових багатств», - сказано в дослідженні Всесвітнього інституту досліджень економічного розвитку. Це – перше дослідження на таку тему. Дотепер дані з цього питання були обмеженими.

«Ми з'ясували, що найбагатші 2% дорослих володіють більше, ніж половиною світових багатств, тоді як нижня половина володіє всього одним відсотком», - повідомив директор інституту Ентоні Шоррокс. Він провів аналогію із ситуацією, коли з десяти людей в однієї є 99 доларів, а інші дев'ятеро ділять між собою один долар.

«Якщо ви вважаєте, що дохід розподіляється нерівномірно, то багатство розподіляється ще нерівномірніше», - додав він.

Згідно з дослідженням, у 2000 році для того, щоб потрапити у верхній 1% найбагатших людей світу, подружній парі потрібен був один мільйон доларів. Більше половини цих людей проживає у США і Японії. А щоб домогосподарство потрапило у верхню половину населення світу за розподілом багатства, кожна доросла людина в ньому має мати 2200 доларів на рахунку.

reuters

Джерело: oglyadach.com, 27 листопада 2006

Публікація на тему: Richest 2 pct own more than half the world: study, - today.reuters.com, 05.12.2006

Висловити думку у Форумі