UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Populus & Tradition Ініціативу Зварича відправили на смітник, не читаючи
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

Ініціативу Зварича відправили на смітник, не читаючи

Кабінет міністрів не буде займатися обговоренням проекту Закону "Про державні свята".

Таку позицію висловив в понеділок в Одесі віце-прем`єр з соціальних і гуманітарних питань Дмитро Табачник, повідомляє Українська правда.

"Навіть якщо б мені запропонували внести зміни до переліку державних свят, я б відмовився це розглядати", – підкреслив Табачник.

Раніше міністерство юстиції розробило нову редакцію проекту Закону "Про державні свята України" і винес його для обговорення на офіційному сайті відомства.

У документі пропонується вважати державними святами історично вагомі дати, які мали місце лише до дня проголошення Незалежності України. Зокрема, День Конституції України - з нагоди ухвалення Конституції України 28 червня і День національної єдності 1 грудня.

Також пропонується вважати святами 22 січня - День Соборності України, 9 березня - Шевченківський день, 9 травня - День Перемоги у Великій Вітчизняній війні і 16 липня - День проголошення державного суверенітету України.

Водночас пропонується вилучити з переліку державних свят Новий рік, Великдень, Різдво Христове, Трійцю, Міжнародний жіночий день і День солідарності трудящих.

Наразі в Україні існує лише одне офіційно певне державне свято – День Конституції.

На сьогодні в Україні відсутня законодавча база, яка б визначала поняття "свято" і "державне свято". В Україні існує тільки одне офіційне державне свято - День Конституції (свято встановлюється прямою нормою Конституції України, ст. 161).

Українським Кодексом Законів про працю також визначено, що вихідними святковими днями в Україні є 1 січня - Новий Рік, 7 січня - Різдво Христове, 8 Березня - Жіночий день, 1-2 травня - День солідарності трудящих, Великдень (квітень, травень, за місячним календарем), 9 травня - День Миру і Перемоги, Трійця - через 40 днів після Великодня, 28 червня - День Конституції, 24 серпня - День Незалежності.

Джерело: pravda.com.ua, 4 вересня 2006 р.

Висловити думку у Форумі