UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Populus & Tradition В Україні - археологічна сенсація
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

В Україні - археологічна сенсація

На околиці Луцька, в урочищі Гнидавська Гірка, археологи випадково наштовхнулися на п’ять древніх будинків Х и VII сторіччя. Вчені говорять, що такі знахідки в Україні трапляються дуже рідко.

Унікальну археологічну знахідку відкопали волинські археологи в пригороді Луцька. В урочищі Гнидавська Гірка вони знайшли п’ять древніх будинків. Деякі з них датують VII сторіччям - тобто ще до створення Київської Русі. На знахідку вчені наштовхнулися випадково.

Вони досліджували територію, передану під будівництво приватного житлового будинку. Їх здивувало, що на відносно невеликій глибині - майже три метри - була глина. Коли копнули глибше, зрозуміли, що це - справжнє житло, передає ICTV.

" Луцька хоча і заселявся в різні періоди, але зберігав пам"ятки в себе в землі. Практично урочище Гнидавська Гірка - це скарбниця історії.

Можна було тут зробити навіть музей під відкритим небом, хоча кошти цього не дозволяють", - зазначив заступник директора Волинської філії охоронно-археологічної служби України Олексій Златогорський.

Ще більше здивувалися вчені, коли знайшли піч Х століття. Важить вона майже півтонни, а найголовніше - вона дуже добре збереглася.

"Унікальність полягає в тому, що в цей період з VII по ХІ житло одного століття нашаровується на житло іншого століття. Дана піч унікальна тим, що така піч в Україні є тільки в музеї Пирогово в Києві. І було б дуже добре, якби наш музей мав можливість її демонтувати і перевезти", - сказав науковий співробітник Інституту археології НАН України Володимир Онуфрийчук.

За законом, знайдену піч археологи повинні передати у Волинський краєзнавчий музей. Однак поки що там немає 3,5 тисяч гривень, щоб її перевезти.

Разом з тим волинські бізнесмени пропонують за знахідку півмільйона гривень. Поки музейники шукають гроші, археологи консервують пам’ятку.

Вони засипають коштовну знахідку землею, щоб дощ або палюче сонце її не знищили.

За матеріалами РБК-Украина

Джерело: ua.korrespondent.net, 14 липня 2006

Висловити думку у Форумі