UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Не зайве знати Coca-Cola – найпопулярніше у світі Ноу-хау
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Coca-Cola – найпопулярніше у світі Ноу-хау

Зображення з сайту coca-cola.comШістнадцятого квітня 1985 року одна з найбільших фінансових корпорацій, виробник всесвітньо споживаного прохолодного напою, рецепт якого вже сто двадцять років як зберігається в таємниці, приймає рішення змінити його формулу.

Кока-кола у зміненому вигляді не стала до смаку споживачам, і вони завалили представництва фірми по всьому світу гнівними листами. Керівництво компанії під тиском громадськості було вимушене повернутися до старого рецепту, який ми з вами, і вживаємо до цього дня.

Історія Кока-коли починається в 1886 році, коли полковник Джон Пембертон, фармацевт, за освітою зварив густий і солодкий сироп. Джон відносить першу партію сиропу в найкрупнішу аптеку міста Джейкобса, де напій продають по 5 центів за склянку.

В 1889 році фармацевт Аза Ґріґґс Кендлер за 2300 доларів купує права на кока-колу і, помістивши напій у металевий посуд, варить сироп разом з власним запатентованим "Бальзамом з крові рослин".

За наступні 10 років кока-кола стверджується в назві "лікувального напою". При цьому газети пишуть, що кокаїн, який міститься в напої, "доводить негрів до безумства і насильства".

В 1901 році компанія Кока-кола виступає з позовом до уряду США, заявляючи, що вона не зобов'язана платити податок на патентну медицину.

Щоб довести, що Кока-кола все ж таки є ліками, а не прохолодним напоєм - і тим самим примусити-таки Кока-колу платити вказаний податок, - уряду потрібно довести, що в напої достатньо кокаїну (тобто "ліків"). Аза Кендлер під присягою зізнається, що кокаїн в кока-колі все-таки є. Проте урядовий експерт доктор Джордж Пейн робить висновок, що коки в напої не більше, ніж 1/400 грама на унцію. Жюрі визнає, що кока-кола складається практично з одного цукру та води, і уряду доводиться виплатити компанії 29 500 доларів.

Як доброчесний баптист, Кендлер вирішує повністю прибрати з напою кокаїн, залишивши лише саму крихту, аби зберегти торговельну марку. Кендлер звертається до найкрупнішого постачальника кокаїну в країні - компанії "Роєсслер і Хасслачер" - з проханням залишити в кока-колі екстракт листя коки, але так, щоб там не було ні краплі кокаїну. У компанії поступають таким чином: подрібнюють листя коки, змішують їх з тирсою, потім проціджують суміш через активоване вугілля і нагрівають одержане на пару. Так в 1903 році з Кока-коли зникає наркотик кокаїн.

В 1919 році Аза Кендлер продає компанію Кока-кола Ернсту Вудраффу, банкіру з Атланти і групі інших інвесторів за 25 мільйонів доларів.

В 1923 році на пост керівника компанії приходить Роберт, 33-річний син Ернста Вудраффа, який залишається на посту 60 років і стає справжньою живою легендою компанії. 

Джерело: MIGnews.com, 17 квітня 2006

Висловити думку у Форумі

Споріднена публікація: Від "Кока-коли" вимагають розкрити рецепт приготування напою