UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Not superfluous to know Кабмін ввів правила захисту інформації в Україні
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

Кабмін ввів правила захисту інформації в Україні

Кабінет Міністрів ввів правила захисту інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах, що використовуються для збору, введення, прочитування, зберігання, прийому і передачі інформації, передають Українські новини.

Про це сказано в ухвалі Кабміну від 29 березня №373.

Правилами визначаються загальні вимоги до забезпечення захисту інформації, яка є власністю держави, або інформації з обмеженим доступом.

У той же час дія правил не розповсюджується на захист інформації в системах урядового і спеціальних видів зв'язку.

Ухвалою, зокрема, регулюється захист відкритої інформації, яка є власністю держави і належить до статистичної, правової, соціологічної інформації, що використовується для забезпечення діяльність державних органів; також захищається інформація про діяльність органів влади, яка публікується в інтернеті.

Захисту також підлягає конфіденційна інформація, яка є власністю держави, та інформація, що складає державну або іншу передбачену законом таємницю.

Згідно правилам, відкрита інформація, під час обробки в системі, повинна зберігати цілісність шляхом захисту від несанкціонованої модифікації або знищення.

При цьому доступ до ознайомлення з такої інформації можуть мати всі користувачі.

Під час обробки конфіденційної або таємної інформації повинен забезпечуватися її захист від несанкціонованого ознайомлення, модифікації, знищення, копіювання і розповсюдження.

Доступ до такої інформації надається ідентифікованим користувачам.

Згідно правилам, ідентифікація користувачів, надання їм і позбавлення їх права доступу до інформації та її обробки здійснюється автоматизованим способом.

Передача конфіденційної і таємної інформації з однієї системи в іншу здійснюється в зашифрованому вигляді або по захищених каналах зв'язку.

Відповідно до правил, створюється комплексна система захисту інформації для запобігання витоку інформації по технічних каналах; несанкціонованих дій з нею, зокрема з використанням комп'ютерних вірусів; від спеціального впливу на засоби обробки інформації.

Правила розроблені відповідно до закону "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", прийнятому Верховною Радою в 1994.

Кореспондент.Net

Джерело: ukrbiz.net, 05 квітня 2006

Висловити думку у Форумі