UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Не зайве знати Чужими молитвами здоровий не будеш
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Чужими молитвами здоровий не будеш

У солідному американському кардіологічному журналі American Heart Journal опублікована стаття, яка викликала досить хворобливу реакцію американського суспільства. Велика група учених і медиків, за сприяння співробітників ряду християнських релігійних організацій, вирішили перевірити, чи допомагають чужі молитви пацієнтам кардіологічних відділень американських лікарень, яким зробили операції коронарного шунтування.

У дослідженні взяли участь 1802 пацієнти шести лікарень, що були випадковим чином розділені на три групи (604, 597 і 601 чоловік відповідно).

Жінка читає молитву про здоров'я прем'єр-міністра Ізраїлю Аріеля Шарона біля госпіталю Hadassah в Єрусалимі

Першим двом групам пацієнтів сказали, що за них або молитимуться, або ні; третій групі було оголошено, що за них точно молитимуться. Християнські общини, які брали участь в експерименті, старанно молилися тільки за пацієнтів з першої і третьої груп. Молитви продовжувалися 14 днів, починаючи з вечора напередодні операції.

Ефективність молитов оцінювалася за числом у ускладнень протягом 30 днів після операції. Результати по перших двох групах пацієнтів показали, що чужі молитви не допомагають кардіологічним хворим. Ускладнення мали місце у 52% хворих з першої групи (за яких молилися) і у 51% хворих з другої групи (за яких не молилися). Стан хворих третьої групи – тих, які твердо знали, що за них моляться – виявилося в цілому дещо гірше (59% ускладнень). Можливо, це пояснюється тим, що пацієнти сильніше нервували, представляючи, як багато незнайомих людей моляться за них. А може бути, вони просто розслабилися, сподіваючись на допомогу зверху?

Статистика по серйозних ускладненнях і смертності в усіх трьох групах виявилася схожою.

Реакція громадськості на цю публікацію була досить бурхливою. Основну тональність обговорення можна висловити: „наука не повинна лізти не в свою справу”. Це цілком передбачено. Цікавіше інше: як би інтерпретували вчені свої результати, якби відмінності між групами 1 і 2 виявилися статистично значущими? Що б вони сказали у цьому випадку?

Олександр Марков

Джерело: svobodanews.ru, 4 квітня 2006

Посилання на тему: Study of the Therapeutic Effects of Intercessory Prayer (STEP) in cardiac bypass patients: A multicenter randomized trial of uncertainty and certainty of receiving intercessory prayer, - ahjonline.com, 04.04.2006

Висловити думку у Форумі