UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Не зайве знати Міжнародна класифікація товарів і послуг для реєстрації знаків...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Міжнародна класифікація товарів і послуг для реєстрації знаків (Ніццька класифікація): ЗАГАЛЬНІ ЗАУВАЖЕННЯ І ГІПЕРПОСИЛАННЯ

МКТП (11-2019) ЗАГАЛЬНІ ЗАУВАЖЕННЯ

ТОВАРИ

Якщо товар неможливо покласифікувати за допомогою переліку класів, пояснювальних приміток і алфавітного переліку, необхідно використовувати такі критерії:

 • (a) Готовий товар здебільшого класифікують за його функцією чи призначенням. Якщо функція чи призначення готового товару не зазначені у жодному заголовку класу, готовий товар класифікують за аналогією з іншими подібними готовими товарами, які фігурують в алфавітному переліку. Якщо такого знайти не вдається, необхідно використовувати додаткові критерії, такі як матеріал, з якого виготовлено товар, чи режим його роботи.
 • (b) Готовий товар, що є сукупністю складових багатоцільового призначення (наприклад, годинник з вбудованим радіоприймачем), можна відносити до всіх класів, що відповідають будь-якій з його функцій чи призначень. Якщо ці функції чи призначення не фігурують у жодному заголовку класу, необхідно використовувати інші критерії, вказані вище в пункті (a).
 • (c) Сировину, необроблену чи напівоброблену, здебільшого класифікують за матеріалом.
 • (d) Товари, призначені бути складовими інших товарів, здебільшого відносять до того самого класу, що й товари, які їх містять, тільки якщо товари такого типу не можна використовувати для інших цілей. В усіх інших випадках необхідно використовувати інші критерії, вказані вище в пункті (a).
 • (e) Якщо товар, готовий чи неготовий, класифікують за матеріалом, з якого його виготовлено, а його зроблено з кількох матеріалів, здебільшого товар класифікують за матеріалом, що переважає у складі товару.
 • (f) Вмістини, пристосовані до товарів, які вони містять, здебільшого відносять до тих самих класів, що й товари.

ПОСЛУГИ

Якщо послугу неможливо покласифікувати за допомогою переліку класів, пояснювальних приміток і алфавітного переліку, необхідно використовувати такі критерії:

 • (a) Послуги здебільшого класифікують відповідно до видів діяльності, вказаних у заголовках класів послуг і відповідних пояснювальних примітках або, якщо такого знайти не вдається, за аналогією з іншими подібними послугами, зазначеними в алфавітному переліку.
 • (b) Послуги з прокату або оренди здебільшого відносять до тих самих класів, що й послуги, здійснювані за допомогою об’єктів прокату або оренди (наприклад, прокат телефонів - Клас 38). Лізингові послуги аналогічні послугам з прокату або оренди і тому мають бути віднесені до тих самих класів. Однак, фінансові послуги щодо купівлі товарів із розстроченням платежу або лізингу майна з правом його купівлі відносяться до Кл. 36 як фінансові послуги.
 • (c) Послуги щодо надавання порад, інформування та консультування, як правило, містяться в тих самих класах, що і послуги, які відповідають предметові порад, інформування та консультування, наприклад, консультування з питань перевезення (Кл. 39), консультування з керування підприємницькою діяльністю (Кл. 35), фінансове консультування (Кл. 36), косметичне консультування (Кл. 44). Надавання порад, інформації і консультацій за допомогою електронних засобів (наприклад, телефоном, через комп’ютер) не впливає на класифікування цих послуг.
 • (d) Послуги, які надаються в рамках франчайзингу, відносяться до того самого класу, що й послуги, які надаються правовласником (наприклад, поради у сфері підприємницької діяльності стосовно франчайзингу (Кл. 35), фінансові послуги стосовно франчайзингу (Кл. 36), правові послуги стосовно франчайзингу (Кл. 45).  

Перелік класів з пояснювальними примітками

  ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності