UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Інноватика & Комерціалізація Вогнище із горщиків обігріває кімнату однією свічкою
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Вогнище із горщиків обігріває кімнату однією свічкою

Полум'я свічки світить досить приємно, але спроба зігрітися за його допомогою – здається безглуздям. Між тим, якраз як джерело світла свічка – украй марнотратний прилад. А ось як обігрівач кімнати вона може виявитися корисною. За рядом умов.

Продуманий тепловий прилад (фото з сайту pesn.com)  

У даному випадку хитромудрий свічник – це не дань дизайну, а продуманий тепловий прилад (фото з сайту pesn.com)
Каліфорнійський винахідник Дойлі Досс (Doyle Doss) і його компанія DOSS Products пропонують оригінальну систему Kandle Heeter, тобто — "Свічковий обігрівач".

Цей дивний на вигляд свічник, стверджує його творець, може виявитися незамінним при відключенні електрики. Висота його складає біля 23-х, а ширина – близько 18-ти сантиметрів.

У його зовнішньому вигляді звертає на себе увагу перевернений над свічкою горщик. В цьому горщику (а він у "минулому житті" квітковим горщиком і був) і прихована основна родзинка системи.

Горщик цей не простій, а зіставний. Він зроблений з трьох горщиків різного діаметру, вкладених один в інший і сполучених довгим металевим болтом, на який нанизаний цілий оберемок шайб і гайок (благо отвір в дні зазвичай у горщиках вже є).

Kandle Heeter по $25 за штуку (фото з сайту heatstick.com)  

Досс продає Kandle Heeter по $25 за штуку (фото з сайту heatstick.com)
Називається ця хитромудра комбінація кераміки та стали Quad-Core, і покликана вона заманювати в пастку тепло від свічки. Але навіщо?

Звичайна свічка, згораючи в приміщенні, тепла видає, як здається, зовсім небагато. А справа тут у тому, що гарячий її "вихлоп" просто йде вгору і швидко випаровується з вентиляцією.

Тим часом, запасу енергії в свічці не так уже й мало. Більш того, з гарячим потоком продуктів згорання йде велика частина її енергетичного складу, і лише менша – переходить у світло.

Лабіринтовий ковпак над полум'ям збирає енергію і дбайливо накопичує її, нагріваючись досить сильно (особливо розжарюється центральний стержень ). А потім це тепло поволі передається повітрю всією поверхнею керамічного радіатора.

Радіатор Quad-Core, пастка для тепла (фото з сайту heatstick.com)  

Головний "секрет" винаходу — радіатор Quad-Core, пастка для тепла (фото з сайту heatstick.com)

Горщики також допомагають заманювати в пастку сажу від полум'я, що сприятливо позначається на чистоті стелі.

Винахідник підкреслює, що один такий прилад ніяким чином не врятує вас взимку при відключенні опалювання і електроенергії, але, з іншого боку, це краще, ніж взагалі нічого.

Крім того, хоча дана нехитра конструкція розроблена, перш за все, для аварійних ситуацій (і не тільки вдома, але й поза ним), міні-радіатор свічки може небагато зменшити витрати на обігрів приміщення, додаючи невелику теплоту до зайнятої людьми кімнати, тоді як весь будинок "відрегульований" термостатами на нижчу температуру. Тут, втім, ще потрібно порахувати вартість одного джоуля в свічці.

Нагрівач також оснащений стійкою, що приладнана зверху і здатна утримати каструлю з супом.

Схема роботи нагрівача  

Схема роботи нагрівача

Перш, ніж свіжий Kandle Heeter зможе нормально обігрівати кімнату, потрібно дочекатися, щоб залишкова волога випарувалася з кераміки. На це може піти 3-4 години, відзначає містер Досс.

Зате потім власник цієї штуковини може повною мірою насолоджуватися м'яким теплом, видаваним нагрівачем протягом довгого часу. Зберігати ж невживаний апарат необхідно в целофановому пакеті, щоб не вбирав вологу з повітря.


Досс пише, що воскова свічка масою 4,25 унції містить приблизно 1 тисячу британських теплових одиниць енергії. У перекладі на звичні величини це приблизно 120 грамів і 1,1 мегаджоуля.

Звичайна свічка в Kandle Heeter дуже швидко тане (фото з сайту heatstick.com)  

Звичайна свічка, без скляного або металевого стаканчика, в Kandle Heeter дуже швидко тане (фото з сайту heatstick.com)
Якщо врахувати, що горить така свічка 20 годин або трохи більше, то виходить, що вироблення нею енергії складає 55 кілоджоулів в годину, що відповідає потужності в 15,3 вати.  

Правда, за деякими даними, сумарний "корисний вихід" воскової свічки такого розміру все ж таки буде вище. Ближчий до 3 мегаджоулям. Що дасть середню потужність приблизно в 42 вати. А якщо ми уважно "подивимося" на свічку з парафіну, то, мабуть, знайдемо в ній ще більше потенційного тепла.

Втім, точні числа теплоти згорання не так вже важливі. Ясно, що такий свічник не може скласти конкуренції за потужністю побутовим електричним конвекторам і масляним радіаторам на 0,5-2 кіловати. До тих пір, поки в розетці є струм.

З другого боку, і за наявності струму кіловатний нагрівач ви навряд чи палитимете цілодобово, якщо не хочете розоритися на рахунках за електрику. А Kandle Heeter, як вже сказано, на одній свічці працює 20 з гаком годин. Єдина важлива умова: його не можна залишати без нагляду. Все-таки відкрите полум'я.

Американський новатор вважає, що такі нагрівачі мають сподобатися не тільки людям, що сидять удома, але і тим, хто там рідко показується, віддаючи перевагу подорожам подалі від суєти цивілізації. Kandle Heeter повинен стати простою і дешевою альтернативою примусам та іншим гасницям. А коли-небудь він може врятувати життя людині, що потрапила, скажімо, на машині у сніжну пастку, в завірюху.

Нарешті, цей крихітний світляк просто симпатичний. "Kandle Heeter повинен нагадати нам всім, що колись ми (люди) сиділи в печерах вночі навколо вогню і розказували один одному історії", — говорить винахідник.

Джерело: membrana.ru, 21 червня 2006

Висловити думку у Форумі