UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Козацтво Як Катерину відкривали, або антиукраїнський шабаш в Одесі!
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Як Катерину відкривали, або антиукраїнський шабаш в Одесі!

У п'ятій годині вечора, в суботу 27 жовтня колона проукраїнських сил, яка зібралась в Одесі біля Оперного театру вирушила в бік Катерининського майдану.

Біля чотирьохсот активістів, серед яких були представники ВО „Свобода", „Тризуба", КУНа. УНП та українського козацтва, під гасла: „Слава Україні", „Ганьба Гурвіцу" та „Ні Катерині на українській землі" вирушили в черговий раз висловити своє „ні" встановленню на одеській землі пам'ятнику кату українського народу - Катерині ІІ.

Незважаючи на те, що Одеські засоби масової інформації постійно інформували одеситів, що акції проти Катерини влаштовують засланці зі Львова, більшість колони складали одесити. З приїжджих були тільки частина козаків, які приїхали виразити свій протест з Луганська, Кривого Рога і Тернополя.

За сто метрів до місця відкриття пам'ятнику колона українців була зустрінута подвійним парканом з міліціянтами та Беркутом. Хвилин за тридцять уздовж вулиці перед загорожею разом з колоною противників пам'ятнику зібралось багато одеситів, які активно обговорювали всі „за" і „проти" встановлення пам'ятника. У цей час колона активно скандувала гасла, які виражали їх негативне відношення до постаті імператриці Катерини ІІ і міської влади під керівництвом пана Гурвіца.

Багато хто з одеситів були здивовані побачити за парканом з міліціянтами і Беркутом людей, які стояли біля пам'ятника і тримали російські та Андріївські прапори, а пізніше над головами міліціянтів стали розвиватися прапора „Чорної сотні"... Ще більше було здивування, коли після того, як колона протестуючих проти пам'ятника заспівала гімн України – біля Катерини зазвучала пісня: „Боже, царя храні!" 

 
  

Церемонія відкриття пам'ятника цариці Катерині: на стороні проросійських організацій майорять голубі прапори Партії регіонів. Фото з gaidamaky.pp.net.ua. 

Представники проросійської організації "Єдіноє отєчєство" та проросійських козаків, які були під прикриттям міліції постійно вигукували образи на адресу протестантів-українців та провокували бійки.

Через деякій час на майдан з боку Будинку Вчених вийшла велика група молоді з прапорами „Партії Регіонів".

Між шостою і сьомою годинами вечора, через загороду, з боку майдану, міліціянти пропустили групу молодиків, які влаштували бійку із представниками об'єднання "Свобода" і козаками, намагалися пошматувати партійну символіку. Коли нападники отримали гідну відсіч від українців, на захист їм прийшов Беркут, розігнавши бійців з обох сторін.

Було смішно дивитись на одеситів - глядачів „шоу", які побачивши справжню бійку утікали зі своїх місць!

За десять хвилин декілька учасників з боку протестуючих було затримано міліціянтами під приводом перевірки документів. Вилучивши паспорта, міліціянти запросили хлопців до відділення міліції...

Минуло ще пів години. Над майданом почався салют - хтось пошуткував: це наші бомбандіровщикі прилетіли... Пам'ятник відкрили. У церемонії відкриття брали участь меценат відновлення пам'ятника, депутат Одеської міської ради Руслан Тарпан (обраний за списками блоку Наталії Вітренко "Народна опозиція"), депутат Верховної Ради України 5 кликання Дмитро Волошенков (Партія регіонів) та настоятельниця Свято Архангело-Михайлівського жіночого монастиря, матушка Серафіма (УПЦ МП).

Не прийшов жоден високопосадовець Одеської міської Ради. 

  

"Екатерининский марш" п'ятої російської колони по вулицях Одеси. Фото з otechestvo.org.ua.

Над колоною протестантів з'явилась гумова лялька, яка, судячи по написам, являла собою постать ненависної Катерини ІІ. За десять хвилин після відкриття пам'ятника активісти Українського козацтва, Всеукраїнського об'єднання "Свобода", Народний Союз "Наша Україна", Української Народної Партії, Конгресу Українських Націоналістів, Всеукраїнської Організації "Тризуб" імені Степана Бандери, розвернувшись, вирушили з Катерининської...

Одразу після завершення акцій протесту працівники міліції затримали ще декілька активістів різноманітних політичних партій та організацій (ВО "Свобода", КУН, Всеукраїнської Організації "Тризуб" ім. С.Бандери та одного козака з Кривого Рога). Через деякий час більшість з них було звільнено, про решту затриманих інформація відсутня...
 •  Проросійське банд-формування напало на українських патріотів (ВІДЕО)
 • P.S. Я особисто був свідком, як після акції, біля Думської площі, троє у цивільному одязі затримали хлопця з „Тризуба" і повели його у бік Оперного театру. Коли ми разом з громадськістю та журналістами зробили спробу перешкодити їм, з'явився майор міліції і сказав, що цю людину затримано і ведуть у райвідділ. За що затримано - він відмовився говорити. Звісно ми вирушили за ними, але це вже інша історія...

  Джерело: gaidamaky.pp.net.ua, 28 жовтня 2007 

   Висловити думку у Форумі

 • Нове: Президент России получает право единолично направлять войска за рубеж- dw-world.de, 09.09.2009
 • Споріднені публікації:

  Дивіться також:

  Дивіться публікації рубрики "Козацтво"