UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Events & Clear up Прем'єр-міністр Македонії заявив, що аби завершити спір з Грецією,...
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

Прем'єр-міністр Македонії заявив, що аби завершити спір з Грецією, його країна готова змінити назву

Прем'єр-міністр Зоран Заєв заявив, що задля вирішення суперечки із Грецією, яка перешкоджає вступу його країни до Евромейського Союзу і НАТО, Македонія готова додати до своєї назви географічне визначення

Про це повідомляє агенція REUTERS.

Як відомо, Македонія приєдналася до Організації Об'єднаних Націй в 1993 році з тимчасовою назвою "Колишня Югославська Республіка Македонія", тому що її сусідка Греція заперечувала проти назви одного слова, що обумовлює територіальну претензію до однойменної грецької провінції.

"Я хотів би, щоб переговори (з Грецією) досягли успіху ... Ми готові до географічного визначення у назві", - заявив Зоран Заєв у вівторок журналістам в столиці Скоп'є.

Минулого місяця, під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі, прем'єр-міністр обіцяв швидке вирішення спору.

Більшість країн посилаються на країну, яка 1991 року оголосила про незалежність від колишньої Югославії, як Македонія. Дипломати кажуть, що для обох сторін можуть бути прийнятними назви Північна Македонія, Нова Македонія або Верхня Македонія.

Заєв також заявив, що його уряд перейменовав головний аеропорт і ключову автомагістраль, які названо на честь Олександра Великого. Це ображало Афіни, як адже Македонією також називалося давньогрецьке королівство, яким керував Олександр.

Заєв сказав, що аеропорт, який названо на честь Олександра Македонського – "АЛЕКСАНДАР ВЕЛИКИ", буде перейменовано в "Міжнародний аеропорт Скоп'є", а шосе буде називатися "Дружба".

"Завдяки сьогоднішньому рішенню ... ми підтверджуємо наш крок до побудови дружби та довіри з Грецією", - сказав Заэв журналістам у столиці Скоп'є.

Як повідомляється, у неділю сотні тисяч людей протестували на півночі Греції проти будь-якого рішення назви, що буде включати термін "Македонія".

07.02.2018 р.

Дивіться: Macedonia says ready to change its name and end row with Greece

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності