UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки За викачування фільмів можна залишитися без Інтернету
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

За викачування фільмів можна залишитися без Інтернету

Втомившись боротися з піратами, уряд Великобританії підготував новий законопроект...

Виробники піратської продукції давно є головним ворогом музичної та кіноіндустрії. На що тільки не йшли законодавці, аби захистити доходи правовласників від посягань любителів легких грошей, проте всі заходи виявилися недостатньо ефективними.

Втомившись боротися з піратами, уряд Великобританії підготував новий законопроект, що, як сподіваються його розробники, зможе зменшити масштаби розповсюдження неліцензійних копій фільмів через Інтернет. Документ передбачає посилення боротьби проти виробників та "дистриб'юторів" піратських версій фільмів і телесеріалів, а також привернути до боротьби з піратством інтернет-провайдерів.

Відтепер для тих, хто знімає відео в кінотеатрах, викладаючи потім його у мережу, замість адміністративної відповідальності буде введена кримінальна. За статистикою, дев'ять з десяти неліцензійних фільмів робляться саме таким способом. Треба відзначити, що в 2005 р. через "доброзичливців", які викладають у мережу саморобні копії фільмів представники кіноіндустрії зазнали чималі збитки - більше $1,6 мільярдів. Всього ж світовий кінематограф втрачає щорічно до $6 мільярдів. Експерти відзначають, що багато популярних фільмів з'являються у файлообмінних мережах ще до свого офіційного релізу.

Обговорення законопроекту за участю представників кінокомпаній, уряду і провайдерів заплановане на початок 2008 року. Головним пунктом документа стане можливість відключення від Інтернету користувачів, що потурають піратам.

Не можна сказати, що представники британських провайдерів зраділи прийдешнім змінам. Вони цілком резонно заперечують: контроль за діями користувачів і сервісів встановити украй складно. Так, в листі-заяві Британської асоціації інтернет-провайдерів фільтрування пакетів даних порівнюється з перевіркою кожного листа на звичайній пошті. До того ж подібні нововведення можуть порушити умови угоди про конфіденційність, яке "підписує" кожен юзер, оскільки провайдери будуть вимушені надавати урядовим організаціям інформацію про користувачів, що споживають дуже велику кількість трафіку.

Джерело: utro.ru, 29 грудня 2007

Висловити думку у Форумі