UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки За шантаж плагіатом у Києві затримано голову благодійного фо...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

За шантаж плагіатом у Києві затримано голову благодійного фонду

Співробітниками УСБУ в м.Києві та столичного УБОЗу в результаті спільної операції припинено протиправну діяльність групи зловмисників, які вимагали гроші у науковців, повідомляє прес-служба відомства.

Встановлено, що зловживаючи посадовим становищем, здирники вимагали 200 тисяч гривень у першого проректора одного із провідних вузів післядипломної освіти України на підставі того, що нібито в наукових роботах співробітників вузу – кандидатів наук, які вже захистили дисертації чи видали наукові роботи, є плагіат. У випадку несплати грошей зловмисники погрожували направити листи від імені одного із благодійних фондів до Вищої атестаційної комісії України та оприлюднити у засобах масової інформації матеріали про начебто виявлені в дисертаціях факти плагіату.

Одного із зловмисників, 60-річного Б., захопили “на гарячому” при отриманні частини хабара. Після затримання, речові докази – 200 банкнот номіналом 100 гривень кожна з написом “хабар” - було вилучено у підозрюваного.

Вирішується питання про порушення кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого двома статтями Кримінального кодексу України - ст. 189 (вимагання) та ст. 190 (шахрайство).

Загалом, з початку року столичним Управлінням СБУ вже викрито та припинено 19 випадків хабарництва з боку державних службовців, правоохоронців, податківців та інших посадовців. Усіх зловмисників захоплено під час отримання грошей. Загальна сума вилучених хабарів складає майже півмільйона гривень.

Важливою складовою боротьби з корупцією є співпраця з громадськістю. Для того, щоб громадяни мали можливість сприяти спецслужбі у боротьбі із цим явищем, в Управлінні СБ України в м. Києві діє телефон довіри. Якщо громадянам відомі факти щодо вимаганням та отриманням хабара з боку службовців державних органів столиці, можна зателефонувати за номером (044) 226-26-27. Інформація, яка надійде, обов`язково буде перевірена. Згідно з чинним законодавством стосовно зловмисників вживатимуться відповідні заходи. Телефон довіри працює цілодобово.

Прес-центр УСБУ у м. Києві

Джерело: sbu.gov.ua, - 1 листопада 2007

Висловити думку у Форумі