UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Для жителів Естонії створять спільну назву
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Для жителів Естонії створять спільну назву

Міністр у справах народонаселення Урве Пало вважає, що для національних меншин, які живуть в Естонії, і корінного населення треба створити відчуття загальної ідентичності, повідомляє Postimees.

 

Урве Пало (Фото з postimees.ee)
«Візьмемо Францію, Німеччину – там немає франкоземельців або германоземельців, а є німці і французи. Вже з цього видно, що у нас ще немає цієї загальної частини», - сказала Пало в ефірі ранкової програми на телеканалі ETV.

За словами Пало, зараз немає відповідного слова для позначення людей, що живуть в Естонії, рідною мовою яких не є естонська.

«Слово неестонець звучить погано, тому що це заперечення. Але казати естонець про людей, чия рідна мова не естонська, теж неправильно, оскільки є росіяни, які не згодні з цим, хоча більшість все ж таки згодна», - пояснила Пало.

За словами міністра, квітневі безладдя настільки змінили стратегію інтеграції, що спеціальна робоча група і команда учених Талліннського університету зайнялися переглядом стратегії.

«Ясно те, що в новій (інтеграційній. - Ред.) програмі увагу слід приділити відчуттю нашого спільного «ми», на створення державної ідентичності», - сказала Пало.

Міністр сказала, що події, пов'язані з перенесенням Бронзового солдата, не зруйнували досягнення колишньої інтеграційної політики, яка все одно не змогла б створити відчуття спільної приналежності, оскільки була в значно направлена на вивчення мови.

За оцінкою міністра, є декілька способів для створення загальної ідентичності народів, які живуть в Естонії. Як приклади, Пало навела проведення церемонії з приводу отримання громадянства, історичні екскурсії для неестонців, залучення культури нацменшин у програму Співацького свята і ознайомлення з естонською культурою в неестонських культурних громадах.

Джерело: postimees.ee, 8 червня 2007

Висловити думку у Форумі

Читайте також:

Інші публікації рубрики "Чудасії"