UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Директора сільської школи у Росії судять за піратський Windows...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Директора сільської школи у Росії судять за піратський Windows

9 січня в райцентрі Вєрєещаґино Пермсього краю відбулося перше судове засідання у справі Алєксандра Поносова, директора школи села Сєпіч Вєрєщаґінскоґо району. Його збвинувачують у тому, що на шкільних комп'ютерах було встановлене неліцензійне програмне забезпечення. За порушення авторських прав компанії Microsoft на директора школи заведена кримінальна справа. Йому загрожує 5 років позбавлення волі.

Комп'ютери, що фігурують в справі, поступили в школу вже зі встановленими програмами. За їх поставку відповідало Управління капітального будівництва (УКС) Пермського краю. Восени 2005 року була здана в експлуатацію нова будівля Сєпічєвської середньої школи, яка будувалося 30 років, і УКС забезпечувало новобудову необхідним устаткуванням. За документами УКС комп'ютери йшли одним рядком із партами і стільцями. Програмне забезпечення в офіційних паперах ніде не згадувалося.

Слідчі кілька разів намагалися закрити справу "за відсутністю винної особи". Проте районна прокуратура настояла на порушенні кримінальної справи проти директора школи.

Сам Алєксандр Поносов і його адвокат вважають, що директор став жертвою вступу Росії у СОТ. Одна з умов визнання Росії на світовому ринку – це боротьба з оборотом контрафактної продукції. І зараз країні необхідно декілька показових судових процесів.

Чому у якості "жертви" був вибраний директор школи з глухого уральського села – незрозуміло. Адже неліцензійними комп'ютерними програмами користується практично вся Росія. Можливо, річ у тім, що в Алєксандра Поносова просто не знайшлося грошей на укладення мирової угоди з представниками Біла Ґейтса. Вони вимагали від 60 до 120 тисяч.

Джерело: gazeta.ru, 12 січня 2007

Висловити думку у Форумі

Читайте: Правила використання комп’ютерних програм у навчальних закладах