UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Інтернет-пірати куплять острів-державу для захисту від закону...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Інтернет-пірати куплять острів-державу для захисту від закону

Інтернет-пірати збираються купити свій власний, незалежний від решти всього світу острів-державу у Північному морі для захисту від законів про охорону авторських прав. Про це з посиланням на шведський інтернет-сайт The Local повідомляє Delfi.

Шведська файлообмінна мережа The Pirate Bay («Піратська затока»), користувачі якої вільно обмінюються ґіґабайтами музики і фільмів, почала збір грошей для придбання морської платформи Sealand (Морська країна), яку власник проголосив суверенною державою.

«Для всіх, у кого є високошвидкісний доступ до Інтернет, це місце буде раєм — ніяких законів щодо захисту авторських прав та VIP-доступ до мережі The Pirate Bay», — пише ініціативна група на своєму інтернет-сайті BuySealand. Задум «піратів» дуже простий. Вони збираються придбати острів-платформу і разом з ним статус незалежної території, на якій не діятимуть прийняті у решті всього світу закони — у тому числі і закон з авторських прав. Таким чином файлообмінна мережа сподівається вирішити всі проблеми з поліцією і ревнителями прав записуючих компаній, які упевнені у тому, що інтернет-система, що надає послуги користувачам, що хочуть обмінюватися інформацією, порушує закони.

Шведська The Pirate Bay, яка називає себе найбільшою торрент-системою, у минулому вже піддавалася переслідуванню з боку шведських властей. Інтернет-компанії навіть доводилося на якийсь час переїздити до Нідерландів. Зараз The Pirate Bay знову працює у Швеції, проте компанії США і Європи вимагають від властей Швеції закрити сайт.

The Pirate Bay сподівається, що, втікши у самопроголошену мікродержаву, зможе позбутися пильної уваги гігантських записуючих корпорацій, що вже втрачають мільйони доларів на некуплених аудіо- і відеодисках, які можна без проблем знайти у будь-якій великій файлообмынный мережі. Щоправда, допоки «піратам» не вдалося зібрати значущу суму. За станом на 15 січня 2007 року їм вдалося зібрати всього $13,7 тис., тоді як іспанська ріелторська компанія оцінила Sealand більш ніж в $950 млн.

Проте, як повідомляє ініціативна група, на 16 січня вже призначені перші переговори з урядом Sealand. І навіть якщо вони не увінчаються успіхом, «інтернет-пірати» не мають наміру здаватися. «Якщо нам не вдасться зібрати досить грошей для придбання мікродержави Sealand, ми спробуємо купити інший маленький острів де-небудь ще і заявити про свій суверенітет», — заявляють представники BuySealand.

Sealand — це зведена в Північному морі у роки Другої світової війни платформа з двох башт із зенітними батареями на самому верхньому ярусі. На комплекс ППО покладалася задача стрічати зенітним вогнем бомбардувальники люфтваффе на ранніх підступах до Британських островів. У 1960-х роках відставний майор британської армії Педді Рой Бейтс самовільно заволодів покинутим військовим фортом приблизно в 11 км від британського побережжя і переселився туди на постійне проживання разом із сім'єю.

Бейтс не просто поселився на платформі, перетворену на сімейну «фортецю», але й проголосив себе «принцом», а колишній форпост ППО — «князівством Sealand» зі своїм державним прапором, поштовими марками, валютою, паспортами і навіть монетами золотої та срібної чеканки.

Відстоюючи незалежність і свободу свого князівства, майору і його сім'ї довелося навіть воювати, відбиваючи напади ворога. Спочатку Бейтсам відбити спробу британських королівських ВМС виселити їх з платформи. Пізніше, у 1978 році, їм вдалося відстояти право на володіння власністю перед лицем скоординованої атаки групи західнонімецьких і нідерландських бізнесменів, які «поклали око» на стратегічно розташований укріплений «будинок-корабель».

Нині 85-річний Бейтс відійшов від справ і передав кермо влади Sealand своєму сину — «принцу» Майклу. Він вже повідомив британську телекомпанію ВВС, що до їх сім'ї звернулися агенти з торгівлі нерухомістю, у яких з'явилися клієнти, зацікавлені в покупці не «просто ділянки, а власності з правами автономії».

У відповідь «принц», за його власними словами, виказав ідею про те, що в 16 приміщеннях форту можна створити комплекс для азартних ігор в Інтернеті або офшорну банківську компанію. При цьому він прийнявся розхвалювати достоїнства своєї власності, що указує на готовність розлучитися з нею. «Від нас відкривається прекрасний вид на морі, — сказав 54-річний Майкл. — До того ж сусідів абсолютно не чутно».

Джерело: delfi.ee, 15 січня 2007

Висловити думку у Форумі