UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ Естафета свободи
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Естафета свободи

Історико-економічний аналіз впливу української «автономії» Азовського війська на реформування Східної Європи в Х1Х в. (Препрінт доповіді)

У препрінті доповіді висловлене трактування подій, пов'язаних з відновленням українських поселень в Кальміуській паланці в XIX столітті і створенням національної господарської "автономії" в Російській Імперії, а також показаний вплив успіхів в господарській діяльності козацько-купецького союзу (чим не союз підприємців?) Азовського війська на реформування всього аграрного сектора Російської Імперії.

Розкриті основні принципи організації традиційно національного господарського устрою: дрібнофермерський принцип організації роботи на землі, дволанковість системи керування, інтенсивний розвиток промислів і торгівлі, а також експортний характер виробництва. Всі основні досягнення організації розширеного відтворювального процесу в аграрному секторі, які не встигли по справжньому ні оцінити, ні застосувати в Російській Імперії в Х1Х столітті необхідно зрозуміти сьогодні при реформуванні економіки України.

Виказані гіпотези про роль представників інтелектуальної еліти українського козацтва (Й.М. Гладкий, М(Е).Г.Католик, М.І. Подгудський, Г.М. Смирний, А.Ф.Дьяченко та ін.) у збереженні національної української культури і духовної свободи народу нехай і на невеликій (74000 десятини) території, проте на відвічно українських землях в Кальміуській Паланці. І наша цивілізація ще скаже слова щирої подяки цьому європейському гордому народу.

Препрінт адресований економістам, інженерам, соціологам, історикам, менеджерам, підприємцям, науковцям академічних і галузевих інститутів, всім нашим співвітчизникам за рубежем, аспірантам і студентам. /Далі...

Завантажте у свій комп'ютер препрінт доповіді доктора еконо економічних наук Олександра Васильєва-Мюллера (Інститут економіко-правових досліджень НАН України (300 кб) 

Опубликовано 19.02.2008

Деякі інші публикації автора: