UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Scientific & Hi-Tech informers Розкриті подробиці патентних змов ІТ-гігантів
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

Розкриті подробиці патентних змов ІТ-гігантів

Альянс 11 високотехнологічних компаній, створений для об'єднання сил у купівлі, ліцензуванні та продажу стратегічних патентів, може залучити інші патентні об'єднання на утворений ринок інтелектуальної власності.

Про існування Першого союзницького тресту безпеки (Allied Security Trust I) стало відомо громадськості минулого тижня після публікацій у ряді ЗМІ. Генеральний директор цієї групи Брайан Гінман (Brian Hinman) розкрив цілі організації і найближчі дії.

Об'єднання прагне зменшити зростаючі витрати на судові тяжби шляхом ючих купівель ключових патентів у момент їх появи на ринку. Збільшується число компаній, що роблять реєстрацію патентів частиною свого бізнесу, багато хто з них є "патентними тролями", які не виробляють ніяких інших продуктів окрім патентів, призначених для подальшого продажу, ліцензування і обґрунтування судових позовів. "Ми є агентством по закупівлі патентів від імені нашої організації, а не інвестиційним апаратом, і в наші цілі не входить отримання грошей", — говорить Гінман.

У трест входять Cisco Systems, Ericsson, Google, Hewlett-Packard і Verizon, а також 6 інших компаній, що побажали приховати своє ім'я. Ще 3 компанії приєднаються до об'єднання в найближчі 30 днів. На момент створення у березні 2007 року, в тресті числилося 4 учасники. Кожна компанія виплачує $5 млн. як членський внесок, використовувані як оборотні кошти для купівлі патентів, на які інакше довелося б одержувати ліцензії.

Об'єднання працює з мережею з 38 патентних брокерів, які щонеділі готують список доступних до купівлі патентів, що їх трест поширює серед своїх учасників. Вони вибирають їм необхідні позиції, а трест перепродує їм ці патенти, викуплені в утримувачів, разом з доходами. Але має пройти певний час, щоб відшкодувати частину інвестиційних витрат, оскільки трест не є патентним холдингом.

Ім'я фонду було вибране так, щоб дотримати певний ступінь конфіденційності. Компанія створює незалежну юридичну особу, коли купує або продає патенти. Приховуючи реального суб'єкта операції, покупці або продавці не знають, що вони мають справу з великою компанією, і тому не знижують або підвищують ціни. Для того, щоб зробити витрати нижчими, фонд має тільки головного технолога, начальника фінансової служби і невеликий адміністративний відділ, але юридичні та інформаційні функції покладені на сторонні організації. Проте, для поліпшення роботи з патентами, існують плани розширення технічного відділу.

Експерт однієї з подібних груп вважає, що незабаром з'явиться безліч консорціумів, створених за зразком Allied. "Я знаю, принаймні, про два фонди, які з'являться наступного року", — говорить Кейт Берґельт (Keith Bergelt), генеральний директор Open Innovation Network — об'єднання, що включає IBM, NEC, Red Hat, Sony, Phillips і Novell. Ці компанії колективно купують і вільно ліцензують патенти, що належать ОС Linux.

За деякими даними, Intellectual Ventures — компанія, створена колишнім начальником технологічного відділу Microsoft для купівель та зберігання патентів, як гравець ринку інтелектуальної власності, має підтримку з боку Intel, Microsoft і Sony у числі інших.

Джерело: 3dnews.ru, 09 липня 2008

Висловити думку у Форумі