UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Форум думок Інтелектуальна власність патент

патент

надя 13 червня 2009 15:21
Я студентка треба копію будь-якого патенту на курсову Чи можливо таке?
Патентознавець 13 червня 2009 19:30
Зробіть запит на електронну адресу kyiv@patent.net.ua і копія буде надіслана на Ваш E-mail. А оскільки «будь-якого» то не є досить коректно, вкажіть який патент маєте на увазі: на корисну модель, винахід чи промисловий зразок. Також, бажано вказати приблизний об’єкт реєстрації.
Допоможе розібратися публікація на сторінці patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/1011/ua.html
Светлана 31 липня 2009 18:18
Добрый день! У меня есть идея по поводу создания безопасных и экологически чистых моющих средств. Каким образом можно узнать: есть ли зарегистрирован патент на даную разработку?
Патентовед 31 липня 2009 18:42
Уважаемая Светлана,
предполагая зачем Вам нужен патент, сообщаю, что новизну Вашей разработки определит лишь полный патентный поиск.
Понимание поиска даст публикация на страничке patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/1863/ua.html
Локальный же поиск патента-аналога (зарегистрированного в Укриине, России, и выборочно, в отдельных случаях, в др. странах) входит в услугу тарифы на которую – на страничке patent.net.ua/patentbureau/1/ru.html. При подаче онлайн заявки - минус 5 %.
Ирина 23 вересня 2009 20:23
Я планирую воспользоваться Вашими услугами. Просто несколько сомневаюсь, что именно нужно сделать, зарегистрировать торговую марку или полезную модель. Ситуация следующая: я планирую в скором времени стать производителем определенных систем для шкафов-купе. Но нет необходимости (и к тому же это довольно дорогостояще и масштабно) разрабатывать новую систему (профиля, ролики и т.д.), я могу взять готовый китайский профиль и гнуть его здесь, укомплектовав теми же родными роликами (т.е. мой вклад - это доработка). В Украине этого еще не делают (есть компания, которая занимается производством для шкафов-купе из своего профиля, но система принципиально другая, поэтому нельзя сказать, что они будут аналогичны). Я планирую предложить потребителю альтернативную систему, изменив некоторые составляющие и доработав уже существующую, китайскую. Я могу получить официальное разрешение у производителя профилей на доработку. Имею ли я право на регистрацию в качестве полезной модели? В любом случае мне необходимо как-то защитить свою разработку, иначе через некоторое время любой желающий Вася будет делать то же самое... И еще один момент, я СПД, но в дальнейшем свою продукцию хочу распространять через дилерскую сеть (официальные дилерские договоры), для этого, как я понимаю, нужно зарегистрировать и торговую марку или это не обязательно?
Патентовед 24 вересня 2009 10:36
Уважаемая Ирина,
Вы так подробно описали ситуацию, что остается лишь сообщить несколько общих положений.
Излишне убеждать, что развитие бизнеса с использованием чужих разработок, без какой-либо защиты от возможных претензий их владельцев –чистая авантюра.
Не вдаваясь в подробности, напомню о том, что на устройство и способ (процесс. Технологию) в Украине можно получить патент на изобретение или полезную модель. По определению, этими патентами охраняются разработки обладающие мировой новизной.
Вместе с тем, патент на полезную модель выдается исключительно под ответственность заявителя (без указанной проверки на новизну), поэтому такой патент называется декларационным. В случае, если такой патент, во всех пунктах его формулы, воспроизводит чужую (запатентованную) техническую разработку, - понятное дело, никакой гарантией защиты перспективы бизнеса его владельца быть не может. Однако, умело оформленный, подобный патент, в случае судебных претензий, не позволит взыскать в пользу истца ущерб, причиненный неправомерным использованием чужих разработок. Обычно, в подобных (судебных) случаях, только прекращают действие указанного патента.
Следует иметь в виду, что если на техническую разработку выдан патент на полезную модель, это вовсе не значит, что такая разработка не нова. Более того, она вполне может отвечать абсолютно всем требованиям, которые предъявляются к патенту на изобретение. Во многих случаях выбор вида патента – дело субъективное.
Что касается уровня гарантии, то он зависит, прежде всего, от того, насколько патент (на полезную модель или изобретение) умело составлен.
Важно не просто запатентовать, а запатентовать правильно.
Следует знать, что, зачастую, только одним охранным документом (патентом) обезопасить себя просто невозможно. Система правовой охраны интеллектуальной собственности построена таким образом, чтобы не быть преградой для развития. То есть, не дать возможность каким-либо охранным документом монополизировать идею. Тем более, что, по определению, на идею монополию получить невозможно. В патентном деле, идея может быть лишь основой или частью изобретения (полезной модели).
Патентная охрана – сродни средневековой крепости, которая состоит из множества различных укреплений, обладающих различными охранными возможностями. Чем большее количество таких укреплений, тем крепче охрана.
Также и охрана интеллектуальной собственности, где каждый охранный документ выполняет свою особенную роль. И здесь – чем больше охранных документов, тем крепче охрана.
В связи с этим, иногда, если в технической разработке дорога и ее форма, также рекомендуется получить патент на промышленный образец.
Торговая же марка, кроме прочего, необходима для получения монополии на словесную или изобразительную идентификацию технической разработки, или, просто, - для ее коммерциализации (продвижения на рынке).
Кроме того, всегда следует помнить, что, если не зарегистрируешь ты, зарегистрируют твои конкуренты.
Многие ответы на вопросы можете найти на страничке patent.net.ua/patentbureau/ru.html
Ответы на подобные вопросы есть в форуме интеллектуальной собственности – на страничке
patent.net.ua/intellectus/forum/5/ua.html
Добавлю лишь, что Вашем, в общем типичном, случае, охрану технической разработки получить можно. Следует лишь, соответственно, правильно оформить охранные документы.
Евгений 13 жовтня 2009 09:43
Хочу задать Вам вопрос, но начну с предистории.
Я работаю в организации, которая предоставляет услуги Интернет. Для осуществления подключения абонента к сети, наша организация изготавливает специальное оборудование, разработчиком которого я и являюсь (занимаю должность главного инженера, устроен официально на минимальный оклад). До моего прихода в организацию конструкторской деятельностью занимался другой человек. Он пытался реализовать практически систему электропитания интернет-оборудования и наша администрация зарегистрировала на себя декларационный патент (полезную модель).
Система оказалась неприменима на практике. После мною была разработана система, на базе предыдущей, которая отлично работает на практике и имеет некоторые преимущества. Теперь я хочу попробовать открыть своё дело(уже хотят заказать такое оборудование), чтобы и другие интернет провайдеры смогли облегчить себе и своим абонентам жизнь.
Для начала, надо бы получить свой декларационный патент, но т.к. я разработал систему в виду служебных обязанностей, то патент будет принадлежать директору, а мне останутся только авторские права, и дальше хода нет.
Вопрос: Можно ли получить в настоящий момент декларационный патент на своё имя без последствий (изъятия и т.д.) или нужно уволиться, и поможет ли такой шаг?
Патентовед 13 жовтня 2009 21:41
Уважаемый Евгений,
если техническая разработка создается в порядке выполнения разработчиком (работником) своих служебных обязанностей, что должно подтверждаться письменным приказом, распоряжением и т.п., или же он должен такие разработки создавать в соответствии с договором или подписанными им функциональными обязанностями, и имеются письменные подтверждения выполненного (в случае спора, устные свидетельства в судебном порядке), то, в указанных случаях, исключительные права собственности на подобные разработки принадлежат работодателю. Разработчику лишь достается право на вознаграждение (если он, как разработчик, при этом не получал зарплату) и право обнародовать свою разработку, если в его обязательства не включено положение о соблюдении конфиденциальности.
Если разработчик докажет, что он создавал свою техническую разработку во внерабочее время и не на принадлежащей работодателю территории, при этом, не используя, принадлежащие работодателю, оборудование и приспособления, права на, выполненную таким образом, разработку могут принадлежать разработчику.
Увольнение разработчика правовую ситуацию не меняет.
Во всех иных случаях, права на разработку принадлежат тому, кто ее создал, что должно подтверждаться (если разработка не секретная) обнародованием разработки в виде публикации. Для технических разработок, лучшими способами публикации является патентование.
Евгений 15 жовтня 2009 09:34
В моём случае никаких подобных документов я в глаза не видел и ни чего не подписывал, но разработку (большую часть времени) выполнял на работе. Если я правильно понимаю, то мне предстоит решить устный спор в судебном порядке, а патент "получай хоть сейчас".
А кто мне может помочь подготовиться к суду и что будет если я его проиграю?
Патентовед 15 жовтня 2009 21:07
Уважаемый Евгений,
Вы правильно понимаете. Работодатель может инициировать прекращение действия вашего патента в судебном порядке. Суд принимает решение на основании аргументов сторон.
"Подготовиться к суду" вам может помочь квалифицированный юрист,
специализирующийся в сфере патентного права и судебного процесса.
Проигрыш в суде будет означать прекращение действие вашего патента.
Евгений 17 жовтня 2009 13:50
Выражаю вам благодарность за отзывчивость и исчерпывающие ответы на мои вопросы.
После Ваших ответов на мои вопросы, у меня появилась кое-какая стратегия. Хочу Вас коротко с ней ознакомить и задать несколько вопросов:
С одной стороны меня ограничивает система РоЕ (IEEE 802.3af) и РоЕ+ (IEEE 802.3at) - дорогостоящая и сложная система с тестом энергопотребления и с идеологией питания интернет сети в основном от центра к периферии. О ней можно прочитать здесь www.electronics.ru/issue/2008/2/15
С другой стороны то, что я разработал для работодателя и его старый декларационный патент - это не дорогая система с иной компоновкой питания, без теста энергопотребления и не совместима с РоЕ+.
Моя будущая система, "переконструированная" из моей настоящей (которая так или иначе принадлежит работодателю) обречена занимать среднее положение. Т.е. компоновку питания необходимо оставить, но добавить совместимость с РоЕ+ без тестов на энергопотребление, сделать её более безопасной чем у работодателя, удобной в использовании, внешний вид сделать более привлекательным . Максимально возможно изменить старую схему, а оставшиеся детали заменить аналогами, и при этом всём не слишком сильно увеличить себестоимость. Произвести разработку на собственной территории, что зафиксировать в виде фото съёмки, с обязательным попаданием в кадр интерьера, а также сохранить чеки на материалы.
Другими словами в результате должна получиться система электропитания интернет сети немного более сложная и продуманная, чем та, что останется у работодателя, но менее сложная и дорогостоящая чем РоЕ, а значит надёжнее и привлекательнее по цене для провайдеров.
Возможно ли, работая в таком русле, получить свой декларационный патент и сохранить за собой право обладать им?
Возможно ли, доработав, вышеописанным способом, чужую полезную модель в принципе получить патент на свою модель или это плагиат?
Где проходит эта тонкая грань отличий, т.е. каких переделок будет достаточно, а какие не играют ни какой роли?
Для чего нужен стандарт IEEE в свете патентного права и интеллектуальной собственности?
Патентовед 30 жовтня 2009 18:06
В соответствии с Законом, продукт или процесс признается изготовленным с применением запатентованного изобретения (полезной модели), а процесс,который охраняется патентном, признается примененным, если при этом использован каждый признак, включенный в независимый пункт формулы изобретения (полезной модели), или признак, эквивалентный ему.
То есть, если не используется вообще, или заменена иной, хотя бы одна из позиций (признаков) запатентованного нововведения, предъявить претензию в нарушении патента невозможно.
Ваш вопрос - «для чего нужен стандарт IEEE в свете патентного права и интеллектуальной собственности?», по сути, аналогичен вопросу – «для чего нужна корова в свете солнца?».
То, есть, по определению, краткий ответ дать невозможно.

Уважаемый Евгений, на этом полагаю обсуждение Вашей проблемы законченным.
Желаю Вам творческих успехов и крепких патентов.
Нед 14 сiчня 2010 16:02
1.Якщо зареєструвати патент лише в Україні, то будь-хто в іншій країні зможе зарєструвати його на своє ім'я?
2.Якщо корисна модель, є удосконаленням вже існуючого приладу(наприклад,удосконалення штативу під відеокамеру), чи не вининуть проблеми?
3.Якщо в корисній моделі використовується вже існуючі прилади(наприклад,електродвигун,батарейк) чи не вининуть проблеми?
Патентознавець 14 сiчня 2010 16:11
1. Патент видається виключно на технічну розробку, яка відповідає умовам патеноздатності, тобто – є новою і промислово придатною, а у випадку винаходу, повинна ще й мати винахідницький рівень.
Отже, наявний у будь-якій країні, патент, робить неможливою легітимність реєстрації такого ж патенту будь де іншою особою.
При цьому, слід мати на увазі, що, на відміну від патентів на винаходи, патенти на корисні моделі і промислові зразки видаються без перевірки на новизну – під відповідальність заявника і, таким чином, «будь-хто в іншій країні зможе зареєструвати його на своє ім'я». Проте, дія такого патенту може бути легко припинена судом, за позовом будь-якої зацікавленої особи.
2. Легітимно, той хто здійснив «удосконалення вже існуючого приладу» має право виключно на своє «удосконалення», тобто – нововведення. На весь «прилад» розробник може мати виключне право у разі, якщо не використав зовсім, або замінив іншою, хоча б одну ознаку запатентованої розробки.
Відповідно до Закону, продукт визнається виготовленим із застосуванням
запатентованого винаходу (корисної моделі), а процес застосований, якщо при цьому використано кожну ознаку, включену до незалежного пункту формули
винаходу (корисної моделі), або ознаку, еквівалентну їй.
2. Які проблеми, і чи виникнуть, залежить від того, в яку сторону у той момент буде світити сонце.
Нед 15 сiчня 2010 09:30
1.Я правильно зрозумів: якщо зареєструвати патент лише на території України, то в іншій країні інша людина зможе зареєструвати його на своє ім'я?
2.Якщо винахід є вдосконаленням вже існуючого винаходу(наприклад,вдосконалений штатив для відеокамери),чи не виникне проблем при реєстрації патенту?
3.Якщо винахід в своїй конструкції передбачує використання інших приладів(наприклад,електродвигун,батарейка),чи не виникне проблем при реєстрації?
4.Чи необхідно детально вказувати розміри механізмів винаходу,матеріал,з якого він зроблений?
5.Для реєстрації патенту необхідний робочий зразок, чи вистачить креслення?
Патентознавець 15 сiчня 2010 09:39
Шановний Нед,
Ви повторно питаєте про те на що вже дані ґрунтовні відповіді. Уважно прочитайте відповідь на своє попереднє питання, а також відповіді на тотожні питання інших.
Вимоги вказувати у патенті розміри механізму немає, якщо вони не є суттю винаходу.
"Робочий зразок" необхідний виключно для заявки на винахід Perpetuum Mobile.
Більше дивіться на сторінці patent.net.ua/patentbureau/ua.html
Олексій 13 лютого 2010 00:02
Скільки буде коштувати консультація безпосередньо у бюро в Дніпропетровську?
Патентознавець 14 лютого 2010 13:56
Вартість консультації - 150 грн. Консультації у межах послуг, що виконуються, надаються безкоштовно.
Юлия 01 червня 2010 22:00
Здравствуйте.Подскажите,пожалуйста,куда следует обращаться и как правильно оформить патент на полезную модель?Какие для этого нужны документы?Заранее благодарю за ответ.
Патентовед 02 червня 2010 17:08
Уважаемая Юлия,
принимает заявки и выдает патенты Укрпатент Департамента интеллектуальной собственности.
Можно попробовать оформить заявку самостоятельно, используя подсказки, которые можно найти на официальном вэб-портале Департамента интеллектуальной собственности www.sdip.gov.ua/.
Практика показывает, что не имея опыта и знаний тонкостей патентного права, самостоятельно оформить заявку весьма сложно. При этом, следует учесть, что важно не просто оформить патент, а оформить его правильно и умело. Последнее определение указывает на особенности и варианты способов охраны технического решения. Т.е. способов решения задачи запатентовать техническую разработку таким образом, чтобы максимально ограничить конкуренту возможность полученную охрану обойти.

Перечень услуг и тарифы, касательно разработки материалов заявки и получения патентов, смотрите на страничке patent.net.ua/patentbureau/1/ru.html
Полезные гиперссылки можете найти на страничке patent.net.ua/patentbureau/ru.html
Роман - 02.06.2010 01:02 05 липня 2010 10:09
Добрый день!
Занимаемся печатью фотографий. У нас есть свои точки по приему/выдаче. Как-то можно получить патент на этот способ продажи услуг?
Патентовед 05 липня 2010 10:56
Уважаемый Роман,
патент можно получить на изобретение, полезную модель или промышленный образец.
Согласно Закону, изобретение (полезная модель) – это технологическое (техническое) решение, которое соответствует условиям патентоспособности (новизне, изобретательскому уровню – для патента на изобретение, и промышленной применимости).
По определению, «способ продажи услуг», в чистом виде, к названым видам деятельности не относится, поскольку является способом организации труда, а не техническим (технологическим) решением.
Вместе с тем, можно получить патент на «способ продажи», который содержит аспект (аспекты) названого технического (технологического) решения.

Подробную консультацию можете получить у патентоведа по skype: patentbureau, или прочитать темы рубрики «Вопросы и ответы» журнала «Интеллектус» (patent.net.ua/intellectus/ru.html), в частности: patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/1033/ua.html
Олександр 08 вересня 2010 00:23
Здрастуйте! Скажіть, будь ласка, як можна класифікувати ідею, суттю якої є розширення функціональності певних, вже існуючих промислових виробів? Сама ідея може бути виражена як частина програмного забезпечення, проте призначеного для інсталяції не на комп'ютери, а на інші цифрові засоби (наприклад, мобільні телефони). Це не може бути єдиною комп'ютерною програмою, оскільки у мобільних телефонах різних виробників та різних класів використовуються різні операційні системи та мови програмування. Крім того, реалізація ідеї передбачає не просто створення програми для пристроїв як певного, окремого додатку, а вбудування в їхнє програмне забезпечення, і тому потребує згоди виробників даних пристроїв.
Скажіть, чи відповідає така ідея критерію новизни (тому що вона, по суті, не є відкриттям чогось принципово нового, це, як я вже зазначив, скоріше розширення функціональності існуючих пристроїв, технологія, яка, проте, не є існуючою на сьогодні) і чи можна її вважати корисною моделлю (думаю, її можна перетворити в конкретну форму вираження, зробити патентоздатною після консультування із спеціалістами «Патентбюро»)?
Дякую.
Патентознавець 08 вересня 2010 14:50
Шановний Олександре,
що, у Вашому розумінні, означає «класифікувати ідею» – не зовсім ясно. Та й навіщо «класифікувати»? Адже на суто ідею охорону одержати неможливо.
Охорону можна одержати лише на форму вираження ідеї.
Або ж, якщо покласти ідею в основу якогось об’єкту інтелектуальної власності, або такий об’єкт створити на основі ідеї, можна одержати свідоцтво або патент на такий об’єкт.
Це по-перше.
По-друге, для вирішення питання надання правової охорони не має ніякого значення на що буде запрошуватися охорона – на єдину коп’ютерну програму, чи на комплекс.
По-третє, ступінь новизни ідеї можна визначити виключно за результатами спеціального дослідження, – патентного пошуку тощо.
По-друге, за визначенням, комп’ютерна програма не є технологічним (технічним) рішенням. Комп’ютерна програма, фактично, являє написані особливими знаками (мовою програмування) інструкції, призначені для виконання пристроями керування обчислювальної машини – програмно-технічного засобу, у даному випадку – ком’ютера. А корисна модель– це технологічне нове технічне рішення, що не випливає із існуючого рівня техніки і є промислово придатним.
Комп’ютерна програма, як і літературний твір, охороняється Свідоцтвом про реєстрацію авторського права.
Патент же можна одержати на технічне рішення, частиною якого може бути ком’ютерна програма.

Що таке інтелектуальна власність, читайте на patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/1033/ua.html
Олександр 08 вересня 2010 17:14
Дуже дякую, та я, мабуть, неточно висловив свою думку.
Моє питання полягало в тому, чи є реалізація («форма вираження») описаної мною ідеї за визначенням комп'ютерною програмою? Адже призначається вона, як я зазначав, для використання на дещо інших пристроях (наприклад, мобільних телефонах), а не на електронних обчислювальних машинах (наскільки я розумію визначення поняття «комп'ютер»), і, хоча є за своєю суттю сукупністю команд для даних пристроїв, проте не передбачає певного універсального машинного коду, написаного на одній мові програмування, оскільки операційні системи та мови програмування цих пристроїв (мобільних телефонів) досить сильно варіюються залежно від моделі, виробника тощо. Крім того, це є не повноцінна програма для даних пристроїв, а лише частина, основа, що дозволяє здійснювати нові дії. Я б назвав це технологією. І тому хотів запитати, чи можливо таку ідею реалізувати у вигляді корисної моделі, чи це, все-таки, комп'ютерна програма?
Скажіть, якщо певний об'єкт (продукт, технологія тощо) не є відомим на даний момент, проте сам по собі не передбачає наявності в автора спеціальних, поглиблених знань (якщо це скоріше комерційна ідея, яка, проте, МОЖЕ реалізуватись у вигляді, придатному для патентування), чи є це суттю визначення «не випливає з існуючого рівня техніки»?
І ще, скажіть, будь ласка, чи може представлення ідеї (продукту, технології) на міжнародній технологічній виставці якимось чином забезпечити належний рівень захисту прав інтелектуальної власності автора на дану ідею (продукт, технологію)?
Дуже дякую.
Патентознавець 09 вересня 2010 20:02
Шановний Олександре,
із Вами написаного виходить, що попереднє пояснення, а також цілий ряд подібних пояснень у цій та інших темах форуму, і публікацію за гіперпосиланням - як я радив, Ви попросту не читали .
Разом з тим, у попередній, для Вас, відповіді дається пояснення того, що таке – ком’ютерна програма.
Це по-перше.
По-друге, дуже дивно, що автору ідеї, яка стосується «наприклад, мобільних телефонів», треба пояснювати, що стільниковий телефон, у принципі, – та сама обчислювальна машина.
Крім того, зважаючи на те, що Ви висловлюєтеся не зовсім чітко, якщо не сказати – плутано, і, оперуєте термінами, суть і точне значення яких Ви, як це видно, не зовсім розумієте, короткі відповіді, у форматі цього форуму Вас, скоріше за все, не задовольнять.
Наприклад, не зважаючи на означення программи, що вже наводилося, ви пишете «Я б назвав це технологією», і далі питаєте: «чи можливо таку ідею реалізувати у вигляді корисної моделі, чи це, все-таки, комп'ютерна програма?».
То ж, шановний, повторюю, що на усі, викладені, у дещо іншій інтерпретації, Ваші питання раніше Вам були дані відповіді по суті.
Будь ласка, приведіть у порядок свої думки, подивіться у словнику значення слів і термінів, а потім задавайте питання, але, дуже прошу, – по суті.
У випадку, якщо визначення у словнику Вас не задовольнить, можете розраховувати на мій короткий коментар, який, як сподіваюся, Вам допоможе,
А краще, оскільки маєте ускладнення з викладенням думок письмово, зверніться, або зателефонуйте до фахівця з питань права інтелектуальної власності, і все, що Вам потрібно, виясніть у бесіді.
Дмитрий 08 жовтня 2010 09:53
Изучив Ваш сайт, не нашёл ответа на такой вопрос: можно ли запатентовать как предмет интелектуальной собственности новый вид услуг, а точнее технологию (принцип) её оказания? Эта услуга касается сферы трудоустройства людей без опыта работы на любое коммерческое предприятие.
Патентовед 08 жовтня 2010 10:59
Уважаемый Дмитрий,
в определении объкта интеллектуальной собственности нельзя смешивать, разные по смыслу, понятия "вид услуги" и "технология (принцип)".
УСЛУГА — совершённое одним лицом (физическим или юридическим) в интересах другого лица действие или деятельность.
По сути, "услуга", предоставляемая одним лицом другому, – это способ организации труда. Если процесс выполнения услуги не включает в себя использование каких-либо элементов технологий и/или устройств, то, в указанном чистом виде, безусловно, на "услугу" патент, по определению, получить невозможно.
Вместе с тем, на описанный заявителем (автором) способ выражения услуги план осуществления и т.п.) можно получить свидетельство об авторском праве на произведение (действует до конца жизни автора + 70 лет после его смерти).
Технологию (принцип), безусловно, запатентовать можно, поскольку ТЕХНОЛОГИЯ (техно —– в переводе с греч. означает искусство, мастерство, умение; логос — мысль, причина; методика, способ производства) — это комплекс организационных мер, операций и приемов, направленных на изготовление, обслуживание, ремонт и/или эксплуатацию изделия с номинальным качеством и оптимальными затратами, и обусловленных текущим уровнем развития науки, техники и общества в целом.
Дмитрий 09 жовтня 2010 14:25
Итак выходит,что зарегистрировав авторское право на способ оказания услуги я получаю взамен гарантию, что без моего ведома никто не сможет публиковать,выдавать за своё указанное произведение,но фактически технология будет доступна каждому и любой, кто захочет заработать используя описание- сделает это?но ,ведь моя цель защититься именно от этого...и основной целью будет именно продажа прав на использование идеи..
каким образом поступить в данном случае?
спасибо заранее за ответ,
с уважением, Дмитрий.
Патентовед 09 жовтня 2010 17:45
Уважаемый Дмитрий,
ответы на Ваши вопросы на страничках:
patent.net.ua/intellectus/forum/5/560377/ua.html и patent.net.ua/intellectus/forum/5/459993/ua.html
Анатолій 09 жовтня 2010 19:11
Здрастуйте, а не підскажете:
1) де можна зробити патентний пошук онлайн?
2) де знайти копії патентів України онлайн?
Дякую!
Патентознавець 09 жовтня 2010 20:51
Шановний Анатолій,
адреси можливого онлайнового пошуку Ви можете знайти на вебсайтах більшості поважних національних патентних відомств, а також і деяких міжнародних організацій, що займаються питаннями інтелектуальної власності (ІВ). Деякі приватні компанії, переважно у США, іноді розміщують в мережі інтернет власні патентні бази, які практично не поступаються, а за функціональністю іноді й ліпші, ніж бази міжнародних організацій з питань ІВ.
Адреси патентних онлайн-ресурсів – це інструментарій, яким оперують фахівці з питань ІВ. Досвідчений фахівець створює власну адресну базу, зміст якої залежить від його спеціалізації, знань мов, а також від індивідуальних уподобань.
Статус патентознавця не дозволяє рекомендувати широкому загалу якусь певну патентну базу, чи-то Інтернет адресу, нехтуючи важливими іншими.

Можливо Вам допоможуть рекомендації за наступними адресами:

patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/2170/ua.html

patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/1863/ua.html

patent.net.ua/patentbureau/9/ua.html
Роман 10 жовтня 2010 01:34
День добрый. Тут на днях пришла в голову идея нового способа бурения горизонтальных (и не только горизонтальных), направленных (выбранной траектории) скважин для прокладки различных коммуникаций, особенно удобно для прокладки кабелей. А также бурового устройства, работающего на основе этого способа. Ничего подобного на практике и в интернете я не нашел( заходил на патентные базы России и США). Встал вопрос о попытке получения патента, решил обратиться к вашему бюро. Прошу ответить на ряд возникших вопросов.
1. Насколько я понял можно патентовать сам способ, а не только механизмы... так ли это?
2. Если я получаю патент на способ ,нужно ли патентовать аппарат который работает на основе этого способа? Ведь по идее, уже никто не сможет зарегистрировать патент на аппарат ,работающий на основе этого способа.
3. Зачем нужно получать патенты других стран ,если патенты, выданные на Украине, международно признанные? (по аналогии с водительскими правами,т.е. с украинскими правами я имею право кататься в любой стране и мне не нужно в каждой сдавать на права, ну кроме Китая)
4. Если я патентую полезную модель, а через какое-то время ,где то патентуется такое же, но как изобретение. Действие какого патента будет прекращено?
5. Ваше бюро проводит патентный поиск и эта услуга платная. Но насколько я понял, это не дает никаких гарантий, что государственный патентовед, проводя свой поиск перед выдачей патента, не найдет аналога и мне будет отказано в патенте?
6. И щекотливый вопрос. Каким образом я защищен от воровства моей идеи самими патентными поверенными или патентведами? Ведь я разглашаю им идею еще не имея никакой защиты в виде документа. Фактически, я рассказываю идею под честное "пионерское" слово со стороны патентоведа, а он как специалист легко может зарегистрировать изобретение на себя или какого- то своего человека. Зная нашу судебную систему и то что судиться прийдется с человеком специалистом в своей области, выйграть дело практически безнадежно.
Благодарю Вас за ответы.
Патентовед 10 жовтня 2010 12:47
Уважаемый Роман,
ответы на Ваши вопросы изложени в порядке их последовательности:
1. Патент Украины на полезную модель (10-летний патент) можно получить или на способ или на устройство (независимо от того, есть ли в их технической разработке изобретательский уровень). Патент РФ на полезную модель можно получить только на устройство (а, в отличии от патента Украины, также на известное устройство, применяемое там где его применение ранее не было обнародовано, например – известной конструкции стулья, но расположенные на футбольном стадионе). В большинстве стран (например в США и др.) такого охранного документа как патент на полезную модель нету, а, имеющиеся в ряде стран, патенты на полезные модели, в тех же, например, США воспринимаются как патенты на изобретения.
Что касается, собственно, патента на изобретение (20-летний патент), то такой патент может включать как один так и два объекта (например – способ и устройство, с помощью которого осуществляется способ), включительно и варианты этих объектов
2. Механизм «работающий» на основе известного способа может быть запатентован, если в нем присутствует аспект новизны, т.е. – новое техническое решение.
3. Действительно, патент выданный в любой стране, по определению, автоматически признается всем мировым сообществом. Однако, следует знать, что признается лишь первенство изобретателя, – т.наз. приоритет. Государство, которое выдает национальный патент, тем самым, принимает на себя обязательство обеспечивать его охрану. Другие государства к этому национальному патенту не имеют никакого отношения.
4. По определению, при наличии известной (фактом патентования) технической разработки, легитимное существование позднее выданного патента невозможно.
5. Действительно, услуга поиска вероятного аналога (прототипа) гаранти того, что найден именно ближайший аналог технического решения не дает.
Для определения фактического уровня техники, касательно объекта поиска, дает услуга полного патентного поиска, при котором в договоре на поиск прописываются безусловные гарантийные обязательства (патентный поиск, который проводит специалист Патентбюро, несравнимо более полный нежели поиск, который проводит эксперт патентого ведомства).
6. Единственная, пока никем не оспоренная, гарантия – это то, что в текущем тысячелетии мы все умрем. Любые другие гарантии, по определению, абсолютными быть не могут.
Отвечая же на Ваш вопрос о гарантии по сути, следует заметить, что, конечно, ни о каком "пионерском" слове речи быть не может. В пункт договора, где прописаны гарантийные обязательства, заказчик услуги вправе внести свои любые разумные требования.
Касательно судебной системы Вы, конечно же, во многом, правы. Однако, известно, что на сильного всегда может найтись более сильный…
Касательно угрозы воровства, как Вы его описываете, то здесь можно лишь посоветовать – обращаться к тем, кто имеет репутацию. Тот кто ее имеет, обязательно ею дорожит.
Во всех случаях помните знаменитое – "сначала деньги, потом стулья" (сначала получите от исполнителя договор, с прописанными гарантийными обязательствами, а потом, если согласны, платите за услугу (факт оплаты –дополнительная гарантия) и излагайте суть своего изобретения/полезной модели).
анатолий 11 жовтня 2010 20:47
а можна чужий винахід чи корисну модель (США, Росія) перепатентувати у власній країні? Чи не буде це як плагіат
Патентознавець 12 жовтня 2010 09:11
"Перепатентувати", тобто одержати патент на вже запатентоване (вочевидь, йдеться про це), за визначенням, не можна. Однак, у ряді країн патенти видаються без перевірки на новизну, а саме - деклараційні патенти на корисні моделі (раніше в Україні навіть видавалися деклараційні патенти на винаходи). Таким чином прикладів "перепатентування", в тому числі і фактів видачі патентів на вже запатентоване в одній і тій же країні - безліч. Звичайно, за позовом будь-якої зацікавленої особи, дія подібного патенту може бути легко припинена в суді.
Дмитрий 12 жовтня 2010 12:07
Прошу прощения,но я так и не смог найти ответа на интересующие меня вопросы,просмотрев в который раз и указанные и неуказанные Вами ссылки,а именно:
как определить чем является мой способ (технология) предоставления услуги людям в области трудоустройства, и на что мне нужно подавать заявку и в каком виде,чтобы защитить его - то ли это авторское свидетельство,то ли это полезная модель (технология),то ли это как-то по другому называется?
данная услуга никак не может быть частью механизма,если иметь в виду что-то из области механики,но может быть определено как новое направление,или механизм, обеспечения работой людей без опыта работоы..
Т.о. , как я понимаю, что всё, что нужно для начала - это поэтапно рассписать всю технологию,включая разделы,отображающие юридические моменты взаимодействия людей оказывающих услугу,а также получающих её??
спасибо заранее за ответ..
с уважением
Патентовед 12 жовтня 2010 17:43
Уважаемый Дмитрий,
Приходится повторять ранее Вам сказанное.
Если разработка является технологией, то, безусловно, она может быть патентоспособной при соблюдении условий - новизны и промышленной применимости.
Если же то, что вы создали (придумали) является организацией труда, то, безусловно, на способ выражения такой разработки (и не более того) можно получить свидетельство об охране авторского права на произведение.
Сказанное неоднократно повторялось, в различных интерпретациях, во многих темах форума.
Марьяна 21 жовтня 2010 23:56
Случилась такая ситуация. Работаю в НИИ. Нами разработана программа, на которую оформлены права интелектуальной собственности. Права интелектуальной собственности имеет мой работодатель, т.е. мое НИИ, но я являюсь одним из соавторов, что и указано в сертификате.
Никаких соглашений о конфиденциальности в этом плане не подписывалось мной.
Вопрос какого плана, могу ли я использовать копию сертификата ели разрабатывала дипломный проэкт на ту же тематику что и разработанная мной программа чтобы показать что есть опыт работы в данной сфере? Имеет ли право мое начальство запрещать мне показывать кому-либо сертификат что я являюсь одним из авторов реализованой программы?
Модератор 22 жовтня 2010 16:30
Искодя из предположения, что в Вашем вопросе, очевидно, речь идет о компьютерной программе, он перемещен в раздел
patent.net.ua/intellectus/forum/5/560415/ua.html
Так же смотрите и ответ.
Марина 11 листопада 2010 09:25
Добрый день. Я студентка. И мне необходимо правильно подать заявку на получение патента (не на полезную модель). Есть ли ресурсы, в которых четко указаны все требования по оформлению заявки на территории Украины. Спасибо.
Патентовед 11 листопада 2010 18:32
Уважаемая Марина, говоря о патенте «не на полезную модель», Вы, вероятно, имеете ввиду патент на изобретение, хотя, очевидно, знаете, что есть, также, патенты на промышленные образцы, интегральные микросхемы, штаммы микроорганизмов и сорта растений.
Для специалиста, главными, если не единственными, «ресурсами» (кроме научной библиотеки, - например – им. В. Короленко), «в которых четко указаны все требования заявки на территории Украины», являются веб-сайты zakon.rada.gov.ua и sdip.gov.ua.
Но известно, то, что специалист может считать «четким», неспециалисту таковым мягко говоря, может не показаться. И это вопрос вовсе не философский.
Надежнее всего воспользоваться услугами специалиста. А удешевить такую услугу, например, можно посредством следующего «ресурса» patent.net.ua/patentbureau/32/ru.html
Галя 21 сiчня 2011 12:06
Добрый день! Мне нужно почитать что написано в патенте № 21221 вид 08.10.2010. Посоветуйте что небудь.
Как его можна найти? Или ета невозможна?
Патентовед 24 сiчня 2011 16:56
Уважаемая Галя.
Вам следует знать, что на этом форуме обсуждаются только правовые и общетеоретические вопросы.
Делая же отступление, сообщаю, что в Украине в разное время выдано три разлиных патента под №21221. Среди них нет ни одного от 08.10.2010 г. Возможны речь идет о патенте какого-то другого государства?...
В любом случае, ответы на подобные вопросы относятся к разряду платных.
Виктор 14 лютого 2011 17:31
Все операторы мобильной связи используют запатентованую мной м/к мачты.Как предьявить претензии и получить оплату за использование патента.
Патентовед 16 лютого 2011 15:40
Уважаемый Виктор,
на этом форуме не предусмотрена возможность подробных консультаций касательно процедур разрешения споров, поскольку односложный ответ не может вместить даже основные аспекты проблемы. Только одних вариантов решения существует целый ряд.
Кроме того, форум, даже такой как этот, не способен заменить юридическое образование. Поэтому, советуем обратиться за помощью патентному юристу. Такие юристы имеются в Патентбюро на формуме которого Вы и задали свой вопрос. Для получения конкретного ответа, можете написать в Патентбюро электронное письмо.
Ознакомиться с перечнем услуг Патентбюро можно со странички patent.net.ua/patentbureau/ru.html
Яна 26 липня 2011 18:39
Доброго дня! Скажіть будь-ласка, які особливості подачі заявки на винахід від фізичної чи юридичної особи (окрім цінової політики). У мене є свій бізнес, я є винахідником і маю можливість подати заявку як від себе особисто, так і від своєї фірми, де буде впроваджений винахід. Як краще вчинити? Які особливості відстоювання прав у суді юридичною та фізичною особою?
Щиро дякую.
Патентознавець 28 липня 2011 15:35
Умови правової охорони об’єкта інтелектуальної власності від особи власника не залежать.
Якщо немає необхідності вносити оцінений об’єкт інтелектуальної власності у статутний фонд компанії – в якості нематеріального активу, то, задля суттєвої економії коштів на заявку та підтримання чинності патенту на винахід/корисну модель/промисловий зразок, доцільніше подавати заявку від імені фізичної особи.
юрій 13 грудня 2012 14:26
я маю патент на винахід. Так як я працюю в інституті, то власником є інститут. Чи маю я право отримати нагороду за впроваджений в пристрій патент, якщо пристрої продає інститут за кордон в капіталістичну країну. Де я можу знайти закон України.
Патентознавець 18 грудня 2012 12:34
Той хто має патент і є його власником. Якщо ж "власником є інститут", то можливо Ви є автором винаходу (винахідником), і, якщо створили його у порядку виконання своїх службових обов’язків, ніяких додаткових зобов'язань, окрім виплати Вам зарплати, інститут щодо Вас може не мати.
Закон України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі": zakon2.rada.gov.ua/laws/show/3687-12
Катерина 15 сiчня 2013 09:34
Доброго дня!
У мене виникли два питання з приводу патентування. Перше: коли я подаю заявку на отримання патенту, патентне бюро переглядає чи вже надавався патент на таку саму чи схожу корисну модель? Якщо я оформлюю український патент, то пошук іде лише на території України, чи по всьому світу?
І друге: якщо я хочу ліцензувати чи відчужити свій патент в українському представництві (наприклад)корейської фірми, то мені варто оформлювати міжнародний патент чи достатньо українського?
юрій 24 сiчня 2013 14:53
А чи є інститут роботодавцем.Роботодавець повинен протягом чотирьох місяців від дати
одержання від винахідника повідомлення подати до Установи заявку
на одержання патенту чи передати право на його одержання іншій
особі або прийняти рішення про збереження службового винаходу
(корисної моделі) як конфіденційної інформації. У цей же строк
роботодавець повинен укласти з винахідником письмовий договір щодо
розміру та умови виплати йому (його правонаступнику) винагороди
відповідно до економічної цінності винаходу (корисної моделі) і
(або) іншої вигоди, яка може бути одержана роботодавцем.
Патентознавець 25 сiчня 2013 22:06
Шановна Катерино,
Патентбюро виконує пошук запатентованого ймовірного прототипу корисної моделі, а за окремою угодою і будь-який світовий пошук її аналогу (найближчого технічного рішення).
Технічне рішення охороняється тільки у країнах що вказані у патенті (в міжнародному реєстраційному сертифікаті). Національним патентом надається охорона лише у країні, яка цей патент видала.
Патентознавець 25 сiчня 2013 22:27
Шановний Юрію,
роботодавцем може бути будь-яка юридична або фізична особа.
Згідно ст. 9 – "Право роботодавця", Закону України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі":
1. Право на одержання патенту на службовий винахід (корисну модель) має роботодавець винахідника.
2. Винахідник подає роботодавцю письмове повідомлення про створений ним службовий винахід (корисну модель) з описом, що розкриває суть винаходу (корисної моделі) достатньо ясно і повно.
3. Роботодавець повинен протягом чотирьох місяців від дати одержання від винахідника повідомлення подати до Установи заявку на одержання патенту чи передати право на його одержання іншій особі або прийняти рішення про збереження службового винаходу (корисної моделі) як конфіденційної інформації. У цей же строк роботодавець повинен укласти з винахідником письмовий договір щодо розміру та умови виплати йому (його правонаступнику) винагороди відповідно до економічної цінності винаходу (корисної моделі) і (або) іншої вигоди, яка може бути одержана роботодавцем.
4. Якщо роботодавець не виконає зазначених у частині третій цієї статті вимог у встановлений строк, то право на одержання патенту на службовий винахід (корисну модель) переходить до винахідника або його правонаступника. У цьому випадку за роботодавцем залишається переважне право на придбання ліцензії.
5. Строк збереження роботодавцем чи його правонаступником службового винаходу (корисної моделі) як конфіденційної інформації у разі його невикористання не повинен перевищувати чотирьох років.
У протилежному випадку право на одержання патенту на службовий винахід (корисну модель) переходить до винахідника чи його правонаступника.
6. Спори щодо умов одержання винахідником службового винаходу (корисної моделі) винагороди та її розміру вирішуються у судовому порядку.
юрій 29 сiчня 2013 11:13
Шановний Патентознавець! Щиро дякую за допомогу, але судитися з адміністрацією - це підписати собі вирок.
Патентознавець 15 квiтня 2013 14:36
Шановний Романе,
реєстрація (патентування) технічного рішення не є його використанням. Ваше питання – на просту логіку, адже чи можливо застосовувати (за своїм призначенням) пристрій, наприклад – для биття мух, і, при цьому не здійснювати спосіб биття мух?
Разом з тим, власник раніше зареєстрованого технічного рішення, за тією підставою, що наявність пізніше зареєстрованого пристрою наносить йому (названому власнику) шкоду, може забороняти використання такого пристрою і позиватися до суду щодо припинення дії патенту на цей пристрій.
Юрій 08 серпня 2013 09:49
Мій знайомий хотів би зареєструвати патент на винахід,оминаючи процедуру реєстрації в держпатенті України, користуючись,наприклад, процедурою PCT,. У звязку із цим в мене є декілька питань:
1) Скільки коштують Ваші послуги із допомоги в реєстрації патенту PCT?
2) Чи можна укласти договір до реєстрації патенту, про те що після реєстрації патенту право на його використання переходить до 3 особи?
Патентознавець 01 вересня 2013 18:43
1. Процедура PCT можлива виключно за наявності базової (національної) заявки або реєстрації.
2. Як захистити свої товари і послуги дивіться на patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/1011/ua.html
Про міжнародну заявку на патент на сторінці patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/2369/ua.html
Інформація про послуги і тимчасові тарифи стосовно винаходів і корисних моделей на сторінці patent.net.ua/patentbureau/1/ua.html
3. Укладати договори про майбутнє відчуження об’єктів інтелектуальної власності можна до, у процесі і після їх реєстрації.
Павло 12 вересня 2013 15:26
Доброго дня! Цікавить отримання патенту.
Для того, щоб не вдаватися в деталі, але донести ідею до Вас, наведу приклад.
Якщо в Україні, впринципі, відомо як вести облік і статистику своїх досягнень і результатів, можна знайти приблизні вказівки в мережі інтернет, і помудрувавши свкласти свій алгоритм. Але досі ніхто не випускає готового рішення (алгоритму) в друкованому варіанті, чи можу це почати робити я? Скласти алгоритм, оформити і придумати його в табличному виді і випускати в твердій обкладинці, продавати ліценції на друк виданням і на продаж різним підприємцям?
Дякую, з повагою.
Патентознавець 12 вересня 2013 20:25
Слід знати, що можна запатентувати результат інтелектуальної діяльності людини у будь якій технології (спосіб, - він же процес, метод,; пристрій; використання відомого способу або пристрою за новим призначенням; речовина) – тобто те, що дає технічний або лікарський/лікувальний результат, або ж запатентувати зовнішній вигляд будь якого виробу (об'ємного або плоского), комплекту виробів.
Таким чином, на "рішення (алгоритм) в друкованому вигляді" можна запатентувати лише як рекламний аркуш тощо. Звичайно ліпше на означений Вами об'єкт інтелектуальної власності одержати авторське свідоцтво на твір (охорона діє до кінця життя автора плюс 70 років після його смерті – останнього з авторів, якщо їх декілька). Копірайтом охороняється спосіб вираження твору, і ніяким чином не охороняється його ідея (ідеї, як такі, взагалі не підлягають охороні).
Дивіться:
Що таке інтелектуальна власність? patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/1033/ua.html
Як захистити свої товари і послуги patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/1011/ua.html
Online-заявка на винахід або корисну модель patent.net.ua/patentbureau/32/ua.html
Online-заявка на промисловий зразок patent.net.ua/patentbureau/31/ua.html
Online-заявка на копірайт твору patent.net.ua/patentbureau/33/ua.html
Павло 13 вересня 2013 09:19
Значить запатентувати я не зможу. Але якщо зараз ніхто не видає подібного, але багатьом людям воно потрібно я можу це видавати?
Це на кшталт щоденника. От якби я придумав новий спосіб оформлення щоденника іна даний момент ніхто б їх не друкував.
Патентознавець 13 вересня 2013 15:44
Якщо об’єктом є не винахід, корисна модель або промзразок, "запатентувати" (у сенсі одержати патент) не можете. Тобто, щоденник можете запатентувати як пристрій (технічне рішення) або виріб (зовнішній вигляд).

На будь же яке творче вираження можете одержати світову монополію, яку підтверджує факт реєстрації об’єкту як твору.

Тарифи Патентбюро:
Стосовно винаходів і корисних модель patent.net.ua/patentbureau/1/ua.html
Стосовно авторського права на твір patent.net.ua/patentbureau/10/ua.html
Стосовно промислових зразків patent.net.ua/patentbureau/24/ua.html
Дмитро 23 вересня 2014 10:08
Чи захищається патентом техніка виконання художніх робіт?
Патентознавець 07 грудня 2014 21:55
Техніці виконання художніх робіт, як то – способу створення художнього зображення в живопису, скульптурі, вишиванні тощо, правова охорона надається патентом на винахід або корисну модель.
Захист запатентованого технічного рішення здійснюється у судовому порядку, для чого спочатку слід надіслати порушнику претензію, і, у разі невиконання вимоги про припинення порушення, звернутися до суду.
Інакше, можна звернутися із заявою до міліції або прокуратури, які, після розслідування, можуть порушити справу у суді.
Руслан 26 лютого 2015 10:41
Чи можу я одержати патент на використання відомого виробу за новим призначенням?
Передбачається таке використання у кількох країнах, для чого потрібна патентна охорона.
Будь ласка, повідомте вартість патентування (розробки заявки та реєстрації) у Польщі, Чехії, Словакії та Австрії.
Чи надаєте Ви послуги з супроводу патенту (відстеження порушень, судовий захист і т.п.)
З повагою,
Руслан.
Патентознавець 26 лютого 2015 12:17
Шановний Руслане,
згідно Закону, об'єктом винаходу (корисної моделі) може бути:
продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганізму, культура клітин рослини і тварини тощо); процес (спосіб), а також нове застосування відомого продукту чи процесу.

Отже, одержати патентну охорону на спосіб "використання відомого виробу за новим призначенням" цілком можливо, якщо він дійсно є новим, а ще – промислово придатним.

Для отримання охорони (реєстрації) винаходу (корисної моделі) на території декількох держав, найбільш доцільним (у першу чергу – з погляду економії) буде подання міжнародної заявки за Договором про патентну кооперацію (PCT), що обумовлює обов’язкову наявність попередньо поданої національної (в Україні) заявки чи заявки, поданої у відомство іншої держави – учасниці Паризької конвенції, бо ж вже здійсненої реєстрації.

Згідно Закону, заявник має право на пріоритет попередньої заявки на такий же винахід (корисну модель) протягом 12 місяців з дати подачі попередньої національної заявки або заявки у відомство іншої держави - учасниці Паризької конвенції.

Інформація про послуги і тимчасові тарифи стосовно винаходів і корисних моделей - на сторінці patent.net.ua/patentbureau/1/ua.html

Скориставшись послугою "онлайн-заявки" на сайті patent.net.ua/ , заявник одержує 5% знижку від суми послуги Патентбюро.

Щодо Вашого питання про відстежування порушень прав патентовласника, то, при проведенні конкретних досліджень, правник і спеціаліст з інтелектуальної власності, зазвичай, виявляє порушення прав власника патенту, які останньому можуть бути невідомі.
Однак моніторити інформаційний простір для того щоб виявити взагалі будь-які порушення може лише фахівець, або компанія тільки цим займається, оскільки подібне відстежування займає невизначену кількість часу і не може бути абсолютно надійним, навіть у виконанні подібної компанії. Вочевидь, про наявність в Україні таких компаній, а особливо результатів їх діяльності, нічого невідомо.
Разом з тим Патентбюро надає своїм клієнтам повний спектр послуг щодо вирішення спорів у сфері інтелектуальної власності – як у судовому так і в досудовому порядку, виконує експертні дослідження, і встановлення фактів конкретних порушень, а також здійснює порівняльні експертизи об'єктів інтелектуальної власності – способів (методів, процесів, технологій), пристроїв , речовин, дизайну, знаків для товарів і послуг, творів образотворчого та ін. видів мистецтва.
Галина 15 травня 2016 00:00
Мы являемся обладателями товарного знака на нашу продукцию. В нашем случае патент на промышленный образец выдан частному лицу, не имеющему отношения к интелектуальной собственности завода. Можем ли мы получить патент на промышленный образец, являясь его производителем и что для этого нужно.
Патентовед 16 травня 2016 00:00
Патент на промышленный образец является декларативным, т.е. выдается под ответственность заявителя, без проверки патентуемого изделия на новизну. Действие такого патента может быть прекращено в судебном порядке, по иску правообладателя более раннего патента, или любого другого заинтересованного лица.
Имя

Введите три черные символа с картинки captcha image