UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Форум думок Інтелектуальна власність Як зареєструвати знак

Як зареєструвати знак

Володимир 31 жовтня 2008 14:06
Підкажіть будь-ласка, де можна дізнатися про реєстрацію товарного знаку (логотипу). Тобто, які документи і куди необхідно надати, терміни, загальна вартість послуг та ін.
Цікавить інформація стосовно реєстрації товарного знаку приватного підприємця (Київська обл.)
Патентознавець 31 жовтня 2008 19:01
Про те, що потрібно для реєстрації знаку, вказано на сторінці www.patent.net.ua/patentbureau/30/ua.html, звідки, безпосередньо, можна подати заявку.
Тарифи на послуги вказані на сторінці patent.net.ua/patentbureau/2/ua.html.
Суттєвих відмінностей (включно і в вартості послуг) у реєстрації товарного знаку фізичною та юридичною особою немає. За визначенням, приватний підприємець діє як фізична, а не юридична, особа.
Pekar 02 листопада 2008 10:24
Прошу сообщить:
- какие документы необходимы для реестрации торговой марки
- какик временные рамки реестрации
- а также необходимые финансовые взносы взносы
Зарание благодарю.
Патентовед 04 листопада 2008 22:10
Самый простой способ регистрации торговой марки – посредством анкеты на страничке patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/2020/ua.html
Все необходимое там указано.
Украиноязычный вариант можно посылать прямо со страницы patent.net.ua/patentbureau/30/ua.html

Об услугах, необходимых документах и тарифах – на страничке patent.net.ua/patentbureau/2/ru.html
Наталія 09 грудня 2009 16:08
Підкажіть будь-ласка процедуру, строк та вартість реєстрації знака, зареєстрованого в Україні, на території країн СНД. Завчасно дякую.
Патентознавець 13 грудня 2009 14:35
Системи, кращої ніж Мадридська, для реєстрації знаків, відразу у відразу кількох країнах, не існує.
СНД – у розумінні організації і в сенсі структури, яка бодай якимось чином має відношення до полегшення реєстрації знаків – є ніщо.
Про системи міжнародної реєстрації знаків дивіться на сторінці
patent.net.ua/intellectus/inteligibilisation/not_superfluous_to_know/105/ua.html
Про послуги і тимчасові тарифи стосовно міжнародної реєстрації знаків дивіться на patent.net.ua/patentbureau/26/ua.html
Роман 08 жовтня 2010 14:21
Скажіть, будь ласка. таку річ:

- ми хочемо використати знак "WI-FI". Нам відомо, що такий знак зареєстровано, яким чином ми можемо позначити послуги з WI-FI в нашому ресторані, як таке питання регулюються, яким знаком позначається?
Роман 08 жовтня 2010 15:02
Шановний Роман,
дійсно, вже видано кілька свідоцтв на знаки, словесною частиною яких є термін "Wi-Fi". Охорона знаків надана: "WiFi" – для 37 класу міжнародної класифікації товарів і послуг (МКТП); "Wi-Fi від UMC" - 16, 35, 38 кл. МКТП і "WI-Fi" - 39 кл. МКТП.
За усіма ознаками, комбінованому позначенню з включенням словосполучення "Wi-Fi від UMC" охорона надана цілком правомірно. Що ж до решти словесних позначень, то, по-перше, надана їм охорона може бути оскаржена у суді; по-друге, слід уважно ознайомитися з переліком послуг, що для них надана охорона цим знакам і – або створити позначення з тотожною словесною частиною, яке володіє розрізняльною здатністю, що є необхідною для надання правової охорони (реєстрації), або, просто, використовувати словесне позначення за його загальновідомим призначенням, без будь-якої реєстрації, тобто – не як знак, а як указання на послугу WI-FI, що є відомою торговельною маркою однойменного міжнародного альянсу і означенням бездротової мережі.

Разом з тим, слід враховувати, що, навіть неправомірно видане, свідоцтво на знак для товарів і послуг держава мусить охороняти, і за звичайною заявою власника подібного свідоцтва на знак, наприклад – міліція повинна безвідкладно вчинити дії проти того, хто, за формальними ознаками, є порушником прав власника названого свідоцтва. У свою чергу "порушник", якщо вважає що свідоцтво було видане неправомірно, може, у судовому порядку, домогтися припинення дії такого свідоцтва і, таким чином, довести, що використовує знак правомірно.

Класи МКТП, з пояснювальними примітками: patent.net.ua/intellectus/inteligibilisation/not_superfluous_to_know/1840/ua.html
Маркіян 05 лютого 2011 23:17
Як запатентувати інтелектуальну власність??
які потрібні для цього документи??
наперед вдячний!
Патентознавець 06 лютого 2011 19:32
Шановний Маркіян.
Питання поставлене надто загально.
Відповіді в цілому на подібні питання, а також і конкретні аспекти, неодноразово давалися в різних темах цього форуму.
Варто лише не полінитися та перечитати.
Крім іншого, раджу прочитати публікації:
«Що таке інтелектуальна власність?» patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/1033/ua.html
«Як захистити свої товари і послуги» patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/1011/ua.html
Ярослав 20 липня 2015 00:00
Хочу зарегистрировать оригинальный знак в одном из классов Международной классификации товаров и услуг. Как обезопасить его от использования другими в иных классах?
Патентовед 21 липня 2015 13:01
Уважаемый Ярослав,
если Ваш "оригинальный" знак выполнен индивидуальным художественным приёмом (например – в виде графического изображения, с возможным включением слова или словосочетания), Вы можете получить на него охрану как на объект авторского права, поскольку подобный знак является объектом творчества и, по определению,. является произведением изобразительного искусства.
В этом случае (в отличие от охраны, которую дает регистрация подобного вида обозначения как знака для товаров и услуг) будет охраняться исключительно способ выражения Вашего знака, т.е. – его творческая составляющая. При этом, охране подлежит не только объект в целом, но и любая его часть в отдельности, если она выполнена индивидуальным художественным приемом.
Регистрация авторского права, обеспечивает мировую монополию на использование знака как как объекта творчества, в частности –
исключительное право использовать, разрешать или запрещать использование знака (или отдельных, выполненных индивидуальным художественным приёмом, его частей);
требовать компенсацию (в досудебном или судебном порядке) за использования знака без разрешения его владельца, в том числе отдельных, выполненных индивидуальным художественным приёмом, его частей.
На такой объект творчества можно получить Свидетельство Украины о регистрации авторского права на произведение или Сертификат Бюро США по авторским правам. Свидетельство (Сертификат) радикально упрощает охрану и защиту (досудебную и судебную) объекта авторского права, в частности, даёт возможность привлекать к обеспечению защиты фискальные органы Украины или США без непосредственного обращения в суд.
Больше можете прочитать на страничке patent.net.ua/patentbureau/ru.html , где имеются соответствующие гиперссылки.
Роман 03 квiтня 2017 15:35
Я гражданин Украины регистрируя "имя/товарный знак - либо копирайт" (физическое лицо, в Украине - через вас) интересуюсь,.будет ли на территории Германии(иных стран) документ обладать юр. силой?
Патентовед 19 жовтня 2017 14:51
Документ, свидетельствующий регистрации знака в Украине не может "обладать юр. силой" ни в какой другой стране по определению.
Имя

Сообщение

Введите три черные символа с картинки captcha image