UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Популюс & Традиції Чоловіки розумніші за жінок, стверджується в новому дослідженні...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Чоловіки розумніші за жінок, стверджується в новому дослідженні

Це дослідження напевно захопить чоловіків – і роздратує жінок. У новому спірному дослідженні стверджується, що чоловіки дійсно більш розумні ніж жінки.  

     Фото з dailymail.co.uk

Битва статей: чоловіки розумніші за жінок? (Фото з dailymail.co.uk)

Дослідження, проведене чоловіком, стверджує, що IQ чоловіків майже на 4 пункти вище жіночого.

Дослідник Джон, що народився в Британії, Філіпп Раштон, який раніше викликав фурор, припустивши, що інтелект залежить від раси, тепер заявляє, що його нові відкриття дозволяють пояснити, чому до самого верху кар'єрних сходів доходять так небагато жінок.

Він заявляє, що феномен "скляної стелі", ймовірно, пов'язаний з нижчим інтелектом жінок, а не з дискримінацією або відсутністю можливостей.

Психолог Університету Західного Онтаріо дійшов такого висновку після уважного вивчення результатів університетських тестів на здібності 100 тис. студентів обох статей у віці 17-18 років.

Аналіз таких чинників, як здатність швидко схопити комплексне поняття, навики вербальної розсудливості і креативність – ключові складові інтелекту, – показав, що молоді люди мають IQ, в середньому, на 3,63 пункти вище, ніж дівчата. IQ середньостатистичної людини складає близько 100 балів.

Ці відкриття, які підтвердилися на всіх курсах і при будь-яких рівнях освіти батьків, загрожують зробити переворот у 100-річній системі поглядів, згідно якої чоловіки і жінки мають приблизно однакові розумові здібності. Також вони суперечать свідченням того, що дівчатка краще складають іспити в школі, ніж хлопчики.

Проте професор Раштон, який народився в Борнмуті і одержав ступінь доктора наук з соціальної психології в Лондонській школі економіки, стверджує, що дівчатка затьмарюють хлопчиків в шкільних класах, оскільки швидше дорослішають.

"Створюється враження, що аж до кінця отроцтва у жінок є переваги перед чоловіками, тому що вони швидше дорослішають, що приховує лежачі в основі відмінності", – говорить він.

І оскільки майже всі попередні дані, що показують відсутність відмінностей між статями, збиралися серед школярів, відмінності між статями могли просто упустити.

Хоча експерти в цілому згодні з тим, що чоловіки і жінки мислять по-різному і чоловіки показують вищі результати в тестах на "просторові здібності", а жінки – в тестах на вербальні здібності, передбачалося, що ці відмінності врівноважуються і в цілому в інтелекті відмінностей немає.

Професор Раштон вважає, що різниця напряму пов'язана з розміром мозку: ряд інших досліджень свідчить, що мозок чоловіка небагато більше жіночого.

"Ми знаємо, що у чоловіків крупніший мозок, навіть коли береш до уваги співвідношення з великим розміром тіла, – говорить дослідник. – Це значить, що у них більше нейронів. Питання у тому, що роблять ці нейрони в організмі чоловіка – вірогідно, вони дають перевагу в обробці інформації".

Передбачається, що ця різниця була закладена ще в кам'яного віку, коли жінки шукали чоловіка розумнішого за себе, аби передати своєму потомству кращі гени.

"Деякі люди припускають, що це результат еволюції, тому що жінки віддають перевагу чоловікам, більш розумним ніж вони самі", – говорить професор.

"Так само, як вони віддають перевагу чоловікам вищим за себе, вони віддають перевагу і чоловікам, які дещо випереджають їх за рівнем IQ".

Критики відзначають, що висновки професора Раштона могли вийти неточними унаслідок того, що він проаналізував більше жіночих тестів, ніж чоловічих.

Проте професор, який чотири роки тому спровокував науковий скандал заявою, що раса впливає на інтелект і поведінку, причому чорношкірі з більшою вірогідністю будуть замішані в злочинній діяльності, а серед азіатів частіше зустрічається вищий IQ, упевнений в точності своїх результатів.

"Це непопулярні висновки, – говорить він. – Люди не повинні боятися вивчати спірні питання. Ми маємо право дізнатися правду. Потрібно просто вивчати факти".

Його робота підтверджує британські дослідження, які показали, що у чоловіків крупніший мозок і вищий IQ, ніж у жінок, що може пояснити, чому гросмейстерами і геніями найчастіше виявляються чоловіки.

Проте жінкам не варто впадати у печаль: учені вважають, що жінки можуть досягти таких же результатів, як і чоловіки – якщо більше працюватимуть.

Бен Клеркін і Фіона Макрей

Джерело: dailymail.co.uk, 14 вересня 2006

Висловити думку у Форумі

Публікація на тему:- Men are more intelligent than women, claims new study, - dailymail.co.uk, 14.09.2006