UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Популюс & Традиції Англійська стала офіційною мовою США
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Англійська стала офіційною мовою США

Сенат США схвалив законодавчу поправку, що оголошує англійську мову "загальнонаціональною мовою" цієї країни.

На підтримку цієї пропозиції проголосувало 63 американських сенатора, проти - 34. Таким чином, США стають 52-ю за рахунком державою, у якій офіційною мовою є англійська.

Дотепер англійська не вважався офіційною мовою США, незважаючи на те, що конституція, гімн і текст присяги складені цією мовою. При цьому в 27 штатах з 50 вона такою вже є.

Рішення було прийнято під час обговорення реформи іміграційного законодавства США. В обговорюваному зараз сенаторами законопроекті про реформування іміграційного законодавства передбачена вимога гарного знання англійської мови не тільки для іноземців, що бажають одержати американське громадянство, але і для людей, що просять дозвіл на проживання.

У тексті поправки підкреслюється, що "жодна особа не має права і не може претендувати на те, щоб уряд США або будь-який його офіційний представник діяв, спілкувався, надавав або забезпечував послуги або матеріали на будь-якій іншій мові за винятком англійської".

На думку авторів поправки, приплив імігрантів через мексиканську границю змінює американський спосіб життя. Як заявив сенатор-республіканець від Оклахоми Джеймс Інхоф, за опитуваннями громадської думки 80% американців підтримують ідею закріплення за англійською статусу державної мови. За його словами, "це стосується не тільки збереження наших культурних традицій, але також і усунення розбіжностей між новими потенційними громадянами країни".

Однак критики закону думають, що таке рішення може призвести до дискримінації людей, що недостатньо добре володіють англійською. Лідер фракції демократів у сенаті Гаррі Рід навіть назвав реформу "расистською". "Хоча така мета, ймовірно, і не ставилася, але я вважаю, що поправка вийшла расистською і спрямованою проти тих, хто говорить іспанською мовою", - наполягає Гаррі Рід.

Демократи висунули свій власний варіант поправки, що проголошує англійську загальною й об’єднуючою мовою США.

Обидві поправки будуть включені в законопроект, що надійде на розгляд Палати представників.

Питання про визначення офіційної мови США виникло недавно, у тому числі і тому, що президент Джордж Буш висловився проти можливості виконання гімну країни іспанською мовою. Водночас, його дружина Лора Буш, а також державний секретар Кондоліза Райс, виступають за таку можливість.

Під час своєї поїздки в Арізону президент Буш, що пропагує свою іміграційну реформу, не став особливо акцентувати на зміні статусу англійської мови, але підкреслив необхідність єдності нації.

"Американці пов’язані загальними ідеалами, розумінням нашої історії, повагою до нашого прапора і можливістю говорити англійською мовою", - сказав американський лідер.

Кореспондент.net, за матеріалами Newsru.com, Dni.ru

19 травня 2006

Висловити думку у Форумі

Цікаве: Нужно ли изменять статус русского языка в Украине?

Читайте рубрику "Чудасії"