UKR ENG RUS
PATENTBUREAU Італія заборонила використання популярного чат-боту ChatGPT

Італія заборонила використання популярного чат-боту ChatGPT

Італійські регуляторні органи розпорядилися заборонити ChatGPT через нібито порушення законів про конфіденційність даних.

Як повідомляє видання The Verge, раніше регулятор заборонив додаток для чат-ботів Replika.ai у лютому через нездатність належним чином обробляти дані та захищати неповнолітніх.

логотипу OpenAI
 
Ілюстрація логотипу OpenAI із The Verge

OpenAI звинувачують у «незаконному зборі персональних даних». Ілюстрація: The Verge.

Як повідомляється, Національний регулятор конфіденційності Італії наказав заборонити чат-бот AI ChatGPT, звинувативши творців компанії OpenAI у «незаконному зборі персональних даних». Він наказав OpenAI негайно припинити збір даних італійських користувачів, доки він не змінить свою практику збору даних.

i. Італія поки що єдина із країн ЄС, яка здійснила таку заборону

31.03.2023 р. Управління із захисту даних країни, GPDP, опублікувало прес-реліз, в якому вказується, що компанія не має законних підстав для збору особистої інформації користувачів. GPDP зазначає, що OpenAI також не має механізму, аби зупинити доступ неповнолітніх користувачів до сервісу, що «дає неповнолітнім відповіді абсолютно невідповідні рівню їх розвитку і саомсвідомості".

Це не перший випадок, коли італійська служба захисту даних вживає таких заходів проти чат-бота зі штучним інтелектом. Раніше регулятор заблокував додаток чат-бота Replika.ai у лютому місяці. Replika став сумно відомим завдяки особистим стосункам, які деякі користувачі розвивають з її чат-ботом, і багато хто висловив стурбованість після того, як компанія нещодавно видалила можливість еротичної рольової гри.

Повідомляється, що на момент публікації, The Verge все ще мав доступ до ChatGPT через VPN, перенаправляючи трафік через Мілан, Італія. Але для виконання наказу припинити обробку даних італійських користувачів, для OpenAI ймовірно знадобиться деякий час. GPDP зазначає, що компанія має 20 днів, щоб повідомити про те, які заходи вона вжила для виконання вимог регуляторів, і якщо їй це не вдасться вона може бути оштрафована на 20 мільйонів євро (або 4 відсотки річного світового обороту), якщо це не вдасться.

Публікація в The Verge Italian regulators order ChatGPT ban over alleged violation of data privacy laws

31.03.2023

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності