UKR ENG RUS
«ПАТЕНТБЮРО» Винахідниці посудомийної машини вдалося більше.

Винахідниці посудомийної машини вдалося більше.

Джозефіна Гаріс Кокрейн (Josephine Garis Cochrane) (08.03.1839 – 03.08.1913) – американська винахідниця, автор і розробник першої комерційно успішної автоматичної посудомийної машини, яку вона спроектувала в сараї позаду свого будинку, а потім побудувала за допомогою механіка Джорджа Баттерса, який став одним із її перших співробітників. Стверджують, що вона сказала: "Якщо ніхто інший не збирається винаходити посудомийну машину, я зроблю це сама!".

Джозефіна Кокрейн

Джозефіна Кокрейн з посудомийною машиною, яку вона створила першою. Світлина з reddit.com

Після отримання патенту 28 грудня 1886 року Джозефіна Кокрейн заснувала компанію Garis-Cochrane Manufacturing Company для виробництва своїх машин. Кокрейн показала свою нову машину на Всесвітній колумбійській виставці в Чикаго в 1893 році, де в ресторанах і павільйонах ярмарку було встановлено дев'ять мийних машин Garis-Cochran, що викликало інтерес у ресторанах та готелях, в яких доступ до гарячої води не був проблемою. На ярмарку вона отримала найвищу нагороду за "найкращу механічну конструкцію, довговічність та адаптацію до своєї роботи". Компанія Garis-Cochran Manufacturing Company, що виготовляла як ручні, так і електричні посудомийні машини, виросла завдяки орієнтації на готелі та інших комерційних клієнтів і була перейменована в Cochran's Crescent Washing Machine Company в 1897 році. 

Більше про Джозефіну Кокрейн, її сім'ю, творчість і долю – на https://en.wikipedia.org/wiki/Josephine_Cochrane 

07.12.2021

Дивіться Серед перших творців ракетно-космічної техніки – 80% українців (автор Вікторія Досач), у веб-ресурсі Інститут просвіти  

Дивіться також: Как украинцы покорили космос

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності