UKR ENG RUS
PATENTBUREAU Британська корабельна катастрофа, яка спасла світ

Британська корабельна катастрофа, яка спасла світ

У жовтні 1707 р. британський королівський флот зазнав однієї з найстрашніших морських катастроф, коли 4 військові кораблі розбилися об скелі і затонули поблизу островів Сціллі. За легендою, катастрофа сталася незабаром після того, як штурман був повішений за спробу переконати Головнокомандувача британського флоту адмірала сера Клоудеслі Шовелл про те, що флот зійшов з курсу.

Шовелл очолив флотилією з 21 кораблів у їх поході назад до Англії після облоги Тулону, під час війни за іспанську спадщину. Погода під час переходу була надзвичайно поганою, що зробило практично неможливим визначення місцезнаходження флоту. Проте 21 жовтня погода прояснилася, і за допомогою секстанта були отримані хороші показники широти. Було зроблено оцінку довготи, яка в той час спиралася на зондування глибини океану свинцем і волосіні. У сукупності ці спостереження свідчать про те, що флот, ймовірно, знаходився поблизу острова Ушант біля входу в Ла-Манш. На жаль, це було не так. Флот опинився в 112 милях від архіпелагу Сіллі.

Близько 20:00 22 жовтня 1707 р. флот рухався крізь темряву прямо до Вестерн-Рокс. Вони вважали, що перебувають біля берегів Бретані та прямують до Ла-Маншу, і флагманський корабель "Асоціація", під командуванням капітана Едварда Лоудса, налетіла на скелю та за дві хвилини затонула. /Далі ...

Публікація в рубриці "Не зайве знати" журналу "Інтелектус"